BeinCryptoKriptohaber

İşte Dogecoin’in (DOGE) Shiba Inu’yu (SHIB) Şimdi Neden gölgede bıraktığı

Dogecoin (DOGE) fiyatı iki yılın en yüksek seviyesini gördükten sonra son birkaç gündür düzeltme yapıyor. Meme coin’in daha da yükselmesi bekleniyordu ancak son birkaç günde durdu.

İlginç bir şekilde bu durum DOGE’yi yatırımcılarına yeni ve olumlu bir şekilde açtı ve bu da DOGE’nin toparlanmasının nedeni olabilir.

Dogecoin Fiyatındaki Düşüş Geri Dönecek mi?

Dogecoin fiyatı %26’dan fazla düştü Meme coin son on gün içinde 0,178 dolara yükselerek 26 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu yazının yazıldığı sırada altcoin’in 0,134 dolardan el değiştirdiği görülüyor.

Ancak bu düşüş, her ne kadar zarara yol açsa da, DOGE’yi büyüme potansiyeline açtı. Aslında altcoin, en büyük rakibi Shiba Inu’dan çok daha kazançlı bir varlık haline geldi.

Bunun nedeni, DOGE’nin Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) oranının, kripto para biriminin toplanmaya hazır olduğunu göstermesidir. MVRV oranı, bir kripto para biriminin piyasa değerini gerçekleşmiş değeriyle karşılaştırarak varlıkların aşırı değerli mi yoksa az değerli mi olduğunu gösterir.

Aynı zamanda alım satım için de doğru koşulları sergiliyor. Dogecoin fiyat düzeltmesi ne zaman gerçekleşirse -%4’ün altına düştüğünde fırsat bölgesine girer. -%4 ile -%13 arasında işaretlenen bu alan, tarihsel olarak fiyatların toparlanma noktası oldu ve bu da burayı birikim için ideal bölge haline getirdi.

Dogecoin MVRV oranı.
Dogecoin MVRV oranı. Kaynak: Santiment

Şu anda Dogecoin MVRV -%10,4 seviyesinde, bu da şu anda DOGE biriktirmenin toparlanma başladığında karlı olacağını gösteriyor. Shiba Inu bu bakımdan fırsat bölgesinden uzakta ve Dogecoin’e gerekli avantajı sağlıyor.

Balinalar yükseliş görünümünü daha da destekliyor. 1 milyon ile 10 milyon DOGE arasında bulunan adresler, düzeltmeler başladığından beri varlıklarını elinde tutuyor. Düzeltmelere rağmen satış yapılmaması, fiyat artışına yönelik inancı gösteriyor ve bu da toparlanma başladığında meme coin’e fayda sağlayacak.

Dogecoin Balina Holding.
Dogecoin Balina Holding. Kaynak: Santiment

DOGE Fiyat Tahmini: Kartlarda İyileşme

Yukarıda belirtilen faktörler ise Dogecoin fiyatını olumlu yönde etkileyecekmeme coin, 0,147 dolar olarak işaretlenen direnci bir destek tabanına geri döndürmek için itilebilir. Aynı durumun ihlal edilmesi DOGE’nin 0,150 dolara yükselmesini sağlayacaktır.

DOGE/USDT 1 günlük grafik.
DOGE/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Ancak düşüş devam ederse Dogecoin’in fiyatı düşebilir 0,127 dolarlık destek tabanı. Bunun gerçekleşmesi ve DOGE’nin 0,111’e düşmesi durumunda yükseliş tezi geçersiz hale gelecek ve meme coni’si 0,100 dolar etiketine karşı savunmasız kalacak.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/dogecoin-better-shiba-inu-analysis/

Diğer Yazılar

1 of 3.914

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir