BeinCryptoKriptohaber

İşte SEC Neden Ripple XRP ETF’sini Onaylamıyor?

Bitcoin ETF’lerinin (borsa yatırım fonları) yakın zamanda ABD’de piyasaya sürülmesi, XRP de dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleri için benzer ETF’lerin olasılığı konusunda iyimserliği ateşledi.

Fox Business muhabiri Eleanor Terett, XRP ETF’leri geliştirmek için çok önemli bir ön koşulun altını çizdi.

XRP’nin Geleceğe Dayalı Bir ETF’ye İhtiyacı Var

Terett, XRP’nin spot bazlı bir ETF’ye sahip olabilmesi için öncelikle şunları yapması gerektiğini ileri sürdü: vadeli işlemlere dayalı bir ETF. onayıyla paralellik kurma Bitcoin ETF’lerini tespit edindüzenleyici onayının CME’ye olan güvene dayalı olarak verildiğini vurguladı. BTC vadeli işlemleri Piyasanın dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonuna karşı gözetim sağlama yeteneği.

Spot XRP ETF onayı için karşılaştırılabilir bir sistem gerekli olacaktır.

“Bir XRP spot ETF’sine sahip olmak için öncelikle bir vadeli işlemler ETF. BTC spot ETF’lerinin onaylanmasının bir parçası da SEC’in, CME bitcoin vadeli işlem piyasasının dolandırıcılık ve manipülasyon için gözetim sağlamaya yeterli olacağı sonucuna varmasıydı. Eğer XRP vadeli işlem ETF’si alırsa, bu bir gün yer edinmek için doğru yönde atılmış bir adımdır,” dedi Terret. açıkladı.

Onun sözleri, kısmen Ripple’ın İş Geliştirme Kıdemli Müdürü için iş ilanıyla desteklenen bir XRP ETF hakkındaki spekülasyonlara değiniyor. Söylentilere daha da yardımcı olan, kripto para birimiyle ilgili ETF girişimlerini yönlendirmek de dahil olmak üzere sorumluluklardan bahsetti.

Kripto topluluğunun böyle bir ETF’ye yönelik ısrarlı savunuculuğuna rağmen, Ripple’ın SEC ile devam eden hukuki savaşı. Bu tür düzenleyici belirsizlikler etkiledi BlackRock’un XRP’ye ilgisi.

Ağ Benimseme Yükselişte

Potansiyel bir spot XRP ETF’sini çevreleyen belirsizliklere rağmen, dijital varlık önemli ölçüde benimsenmeye devam ediyor.

Blockchain analiz firması Santiment, rapor edildi aktifte önemli bir artış cüzdanlar XRP’yi tutuyor. 0’dan fazla XRP tutan adres sayısı 5 milyonu aştı. Özellikle, sayı Şubat 2021’den bu yana iki katına çıkarak %104’ün üzerinde bir artışa işaret ederken, Mayıs 2019’dan bu yana üç katına çıktı.

Devamını oku: Ripple (XRP) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

XRP cüzdanı
XRP Cüzdanları. Kaynak: Santiment

Bu dikkat çekici gelişmelere rağmen fiyat XRP olumlu eğilimi yansıtmadı Içinde gözlemlenen cüzdan yıl boyunca etkinlik. BeInCrypto’nun fiyatlandırma verilerine göre, 2024’ün ilk gününde 0,63 dolarlık zirveye ulaştıktan sonra, XRP fiyatı %19’luk önemli bir düzeltme yaşadı0,50 dolar aralığına doğru kayıyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Oluwapelumi Adejumo, https://beincrypto.com/ripple-xrp-etf-approval-conditions/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir