BeinCryptoKriptohaber

İyimserlik Ethereum (ETH) Çekimlerini Duraklatacak

İyimserlik (OP) ağı, 15 Şubat Perşembe günü TSİ 09.00’dan itibaren Ethereum (ETH) çekimlerinin geçici olarak askıya alınmasına hazırlanıyor.

Planlanan bir saatlik kesinti, daha geniş bir stratejinin anahtarıdır. Ağın savunmasını geliştirmeyi amaçlamaktadır. güvenlik tehditler.

Optimism Network, Ethereum Para Çekme İşlemlerini Duraklatmayı Planlıyor

Optimism tarafından duyurulan duraklama, temel bakım çalışmalarını ve önemli bir protokol güncellemesinin uygulanmasını kolaylaştıracak.

“15 Şubat Perşembe günü saat 09:00 ET (06:00 PT), OP Mainnet, bir saat sürecek planlı bakım penceresinin bir parçası olarak duraklatılacak. Duraklatma sırasında L1’e yapılan para çekme işlemleri reddedilecektir. Ağın duraklatılması 10:00 ET’de (7:00 PT) kaldırılacak, İyimserlik duyuruldu.

İlk olarak OP Laboratuvarları önerilen 25 Ocak’ta yapılacak yükseltme. Önemli bir kısım yeni SuperchainConfig sözleşmesidir. Bu yenilikçi özelliğin Superchain ile birlikte büyümesi amaçlanıyor. zamanla yeni yetenekler eklemek. Bu sözleşmenin 11 Aralık 2023’ten bu yana OP Sepolia’da iyi işlediğinden bahsetmiyorum bile.

Bu yükseltmenin merkezinde gelişmiş yönetim yeteneği yatmaktadır. Tüm OP Zincirlerindeki güvenlik olayları etkili bir şekilde. Süper Zincir, birbirine bağlı zincirlerden oluşan karmaşık ağıyla gerçekten de benzersiz güvenlik zorlukları sunuyor.

Devamını oku: İyimserlik ve Arbitrum: Ethereum Layer-2 Toplamaları Karşılaştırıldı

2023 Yılında Güvenlik Olayları Nedeniyle Kaybedilen Tutar
2023’te Güvenlik Olayları Nedeniyle Kaybedilen Tutar. Kaynak: DefiLlama

Yükseltme, Süper Zincir çapında bir duraklatma mekanizması sunar. Amacı, birleşik ve güçlü bir yanıt sunarak riskleri azaltmaktır. Bu özellikle L1CrossDomainMessenger gibi kilit alanlar ve ERC-20 ve ERC-721 tokenlerinin para çekme işlemleri için geçerlidir.

Bu stratejik geliştirme yalnızca bireysel zincirleri güçlendirmekle ilgili değil, aynı zamanda tüm Süper Zincirin kolektif güvenlik yeteneğinden yararlanmakla da ilgilidir. Yükseltme şunlara odaklanır: L1 akıllı sözleşmeler, Sağlamak düğüm operatörler ve kullanıcılar herhangi bir kesinti veya eylem gereksinimiyle karşı karşıya kalmaz.

Mevcut ağ duraklatma özelliğini temel alır OP Ana AğındaDuraklatma işlevini geliştiren birleşik bir SuperchainConfig sözleşmesi sunarak standart köprülerdeki tüm ETH, ERC-20 ve ERC-721 tokenleri için daha güçlü güvenlik güvenceleri sunuyor.

Devamını oku: Yeni Başlayanlar İçin Katman-2 Ölçeklendirme Çözümleri Kılavuzu

Bu duraklatmaları yürürlüğe koyma veya kaldırma yetkisi, bu mekanizmayı tercih eden tüm OP Zincirleri için geçerli olan Optimism Foundation çoklu imzasına aittir. Bu “ya hep ya hiç” para çekme işlemlerinin duraklatılmasına yönelik yaklaşım Superchain genelinde senkronize bir güvenlik protokolünün önemini vurgulayarak, keşfedilen herhangi bir güvenlik açığına tutarlı ve zamanında yanıt verilmesini sağlar.

kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/optimism-pause-ethereum-withdrawals/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir