BeinCryptoKriptohaber

İyimserlik (OP) Fiyat %10 Arttı: Daha Fazla Kazanç mı Gelecek?

İyimserlik (OP) fiyatı son 24 saat içinde %10’luk bir yükseliş kaydetti ve teknik düzeyde daha fazla yükselişe hazırlanıyor.

Ancak daha geniş piyasa ipuçları göz önüne alındığında OP %15 oranında düzeltme yapabilir. İşte nedeni.

İyimserlik Düşüş Baskısıyla Karşı Karşıya

İyimserlik fiyatı bu yazının yazıldığı sırada 3,78 dolardan işlem görüyor, son 24 saatte gözlemlenen %10,81’lik yükselişin ardından sarsılıyor. Kısa vadeli zaman diliminde bu durum, büyük olasılıkla gelmeyecek olan daha fazla yükselişe hazırlanan yatırımcılar için önemli miktarda kâr anlamına geliyordu.

Bunun nedeni, son rallinin kârlar artarken satış baskısını artırmasıydı. Bu, Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) oranında not edilebilir. 7 günlük MVRV oranı, yatırımcıların geçen hafta satın alınan varlıklar üzerindeki kar/zararını ölçer.

İyimserliğin MVRV’si %10,16’da bulunuyor son alıcıların karları %10,16 arttı, muhtemelen satılacak ve bu da potansiyel bir gerilemenin sinyalini veriyor. %3 ila %9 arasındaki MVRV, OP için tehlikeli bir bölgeyi işaret ediyor ve potansiyel düzeltmelere işaret ediyor.

İyimserlik MVRV oranı.
İyimserlik MVRV oranı. Kaynak: Santiment

Devamını oku: İyimserlik Nedir?

Ayrıca rallinin önündeki en büyük direnç, yatırımcıların satın aldığı 95 milyon OP’dir. Bu tedarik 3,87 ile 4,85 dolar aralığında satın alınarak 361 milyon dolara ulaştı.

İyimserlik GIOM.
İyimserlik GIOM. Kaynak: İçineBlok

İyimserlik fiyatı zorlanabilir yatırımcıların elindeki satış potansiyeli sayesinde tüm bu arzı kârlı hale getirmek. Bu, OP’nin 4 dolarlık temel direnç seviyesini geçememesi nedeniyle düzeltmelerle sonuçlanacaktır.

OP Fiyat Tahmini: Ya %20’lik Bir Yükseliş Olmazsa?

Yukarıda belirtilen koşulların gerçekleşmesi durumunda iyimserlik fiyatı muhtemelen 3,40 dolara düşecek. Piyasa daha sonra soğuyacaktır ve eğer daha geniş olursa OP’nin ağırlığının düşeceğine işaret ediyoraltcoin 3,20 dolara düşebilir.

OP/USDT 1 günlük grafik.
OP/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Ancak 4 saatlik grafikte görülen Altın Haç yaklaşık iki aydır ilk kez görülüyor. Altın haç, 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) 200 günlük EMA’nın üzerine çıkmasıyla ortaya çıkar ve bu durum piyasada potansiyel bir yükseliş eğiliminin tersine döndüğünü gösterir.

Devamını oku: İyimserlik ve Arbitrum: Ethereum Layer-2 Toplamaları Karşılaştırıldı

Bu en son gerçekleştiğinde, İyimserliğin fiyatı yükselişe geçti neredeyse %20 oranında. Bu sefer benzer bir yükseliş OP’yi 4,50 dolara göndererek düşüş tezini geçersiz kılacak ve 4 doları desteğe çevirecektir.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/optimism-price-golden-cross-rally/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir