BeinCryptoKriptohaber

Japonya Neden Bitcoin İçin Bir Sonraki Yükseliş Katalizörü Olabilir?

Japonya Hükümeti Emeklilik Yatırım Fonu (GPIF) Bitcoin’i yönlendirebilir girişler Merkez Bankası faiz oranlarını yüzde 0’a yükselttikten sonra.

Devlet emeklilik fonu, yerli tahviller, yerli hisse senetleri, yabancı tahviller, yabancı hisse senetleri, gayrimenkul, altyapı ve özel sermayeye likit olmayan alternatiflere ilişkin yatırım felsefesi hakkında “temel bilgi” arayan bir talep yayınladı.

Japonya Bitcoin Talebini Neden Artırabilir?

Kurum, düşük getirili bir portföye dahil etmek için altın, Bitcoin, tarım arazileri, ormanlar ve diğer alternatifleri düşünüyor. GPIF şu anda yönetilen 1,4 trilyon dolarlık varlıkla dünyanın en büyük emeklilik fonudur.

Bitcoin, para birimine karşı popüler bir korunma yöntemi olmuştur oynaklık yılından bu yana Japonya’da ABD Merkez Bankası faiz oranlarını artırdı Mart 2022’de. Araştırma firması Kaiko, altı ayda bir rapor verdi kripto değişimi işlem hacmi 2023’te %69’dan %80’e yükselirken, BTC/JPY işlem çiftinde gerçekleştirilen işlem hacmi aynı dönemde %4’ten %11’e yükseldi.

Ek olarak, ülkenin düzenleyici kurumları izin verirse kurumsal talep de gelebilir Emeklilik portföylerindeki kripto tahsisleri. Böyle bir eğilim son zamanlarda en büyüklerden biri olduğunda tanık olundu. Bitcoin’e yatırım yapan şirketlerBlackRock, spot Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) 7 milyar dolarlık net girişe tanık oldu.

Paranın bir kısmı yüksek frekanslı ve algoritmik teknoloji kullanan katılımcılardan geldi. ticaret stratejileriGrayscale’in araştırma direktörü Zach Pandl’a göre, bunların önemli bir kısmı emeklilik hesapları aracılığıyla kriptoya erişmek isteyen perakende yatırımcılardan geldi.

Pandl, “Bunların alıcıları öncelikle vergi avantajlı emeklilik hesapları ve aracılık hesapları aracılığıyla kriptoya erişmek isteyen bireysel yatırımcılardır” dedi. söz konusu.

Devamını oku: Kripto Portföy Yönetimi: Yeni Başlayanlar Rehberi

Bitcoin'in Portföy Riskine Katkısı
Portföy Riskine Bitcoin Katkısı. Kaynak: Sabah Yıldızı

Sonuç olarak Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı 70.000 doların üzerinde, bu da Japon emeklilik fonlarının benzer bir talep kaynağı yaratabileceğini gösteriyor. Otuz yılın yüksek ücretleri, işverenlerin emeklilik katkı payları için daha fazla para ayırması gerektiği anlamına gelecek. Güney Kore ve bazı ABD eyaletleri Virginia zaten kripto kullanıyor emeklilik fonlarında.

Japonya’nın düşünce Emeklilik yatırımları için Bitcoin’in yükselişi yeni bir faiz oranı politikasına karşı ortaya çıkacak. Bu haftaki toplantıda Japonya Merkez Bankası faiz oranlarını %0 ile %0,1 arasına yükselterek on yıldan uzun süredir devam eden negatif faiz oranlarına son verdi. Ülke daha önce bunu reddetmişti. merkez bankası dijital para birimini (CBDC) kullanın Negatif oranlarla mücadele etmek için.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/japan-bitcoin-catalyst-pension-fund/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir