BeinCryptoKriptohaber

Justin Sun ve TRON, SEC Davasının Reddini İstiyor

TRON, kurucusu Justin Sun ve ilişkili kuruluş Rainberry, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davanın reddedilmesini resmi olarak talep etti.

Belgede toplu olarak sanıklar olarak anılan Tron Foundation Limited, BitTorrent Foundation Ltd., Justin Sun ve Rainberry, Inc., SEC’in iddialarının ABD sakinlerine dijital varlıklar teklif ettiklerini veya sattıklarını kanıtlayamadığını ileri sürüyor. Tüm işlemlerin yurt dışında yapıldığını iddia ettiler.

Justin Sun ve Tron, Dijital Varlık Düzenlemesine İlişkin Rehberlik Eksikliğini Vurguladı

Belgede ayrıca Tron Vakfı ve BitTorrent Vakfı’nın “işlerini tamamen yurt dışında yürüten, ABD’de ofisleri bulunmayan ve Amerikalı personel çalıştırmayan Singapurlu kuruluşlar” olduğu vurgulandı. Bu anlamda TRON, SEC’in yetki alanının dünya çapında olmadığının altını çiziyor.

Üstelik Tron Vakfı’nın görevden alınma talebi yedi gerçek temele dayanıyor. Bunlar arasında, özellikle çevredeki belirsizliği vurguluyor dijital varlıkların düzenlenmesi. TRON ve diğer davalılara göre dijital varlık varlıklarının düzenlemelere uyması için daha fazla netliğin olması gerekiyor.

Devamını oku: Kripto Düzenlemesi: Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

“Bir tokenın ne zaman bir kripto para olduğunu ayrıntılarıyla anlatan net bir düzenleyici rejim olmadan güvenliktoken yaratıcılarının menkul kıymet teklif etmeleri durumunda nasıl uyum sağlayabilecekleri ve alandaki yabancı aktörlerin bu resme nasıl uyduğu, SEC’in düzenleyici genişlemenin tüm küresel dijital varlık piyasasını istikrarsızlaştırma riski taşıdığını gösteriyor.” yazdı.

SEC ve TRON arasındaki gerilim ilk olarak Mart 2023’te başladı. BeInCrypto şunları bildirdi: SEC Justin Sun’a dava açtı ve Tron Vakfı kayıt dışı menkul kıymet satışı Onların aracılığıyla TRX jeton İlk Para Teklifi (ICOSEC, TRX’in yanı sıra BTT tokenlerinin teklifini ve halka açık satışını da yasa dışı buldu.

SEC, davasında Justin Sun’ı Tron Vakfı, BitTorrent Vakfı ve Rainberry ile TRX ticareti yapmakla suçladı.

Ayrıca SEC, Justin Sun’ın birçok tanınmış kişiyi kullanarak bir TRX tanıtım kampanyası oluşturduğunu belirtti. Bu tanınmış kişiler listesinde Lindsay Lohan, Jake Paul ve Austin Mahone gibi isimler yer alıyor.

Devamını oku: TRON (TRX) Nasıl Satın Alınır ve Bilmeniz Gereken Her Şey

SEC Kripto Para Yaptırım Eylemlerinin Kümülatif Sayısı (Nisan 2021 - Aralık 2023)
SEC Kripto Para Yaptırım Eylemlerinin Kümülatif Sayısı (Nisan 2021 – Aralık 2023). Kaynak Temel Taşı Araştırması

TRON ve Justin Sun’ın davası, SEC’in 2023’teki agresif yaptırım eylemlerinin yalnızca bir örneği. Cornerstone Research’ün raporlarına göre SEC, 46 yaptırım eylemi 2023’te kripto para birimiyle ilgili.

Bu rakam, SEC tarafından tek bir yılda bu tür eylemlerde görülen en yüksek rekor olup, düzenleyici incelemelerde önemli bir artışa işaret ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Lynn Wang, https://beincrypto.com/tron-sec-lawsuit-dismissal/

Diğer Yazılar

1 of 5.815

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir