BeinCryptoKriptohaber

Kanadalı Düzenleyici, Kripto Kullanan Fonlara Yönelik Katı Hareketler Yapıyor

Kanada mali düzenleyicisi Kanada Menkul Kıymet Yöneticileri (CSA), kripto varlıklarına yatırım yapmayla ilgili öncelikli konuları yansıtan değişiklikleri hedeflemeye yönelik projesinin ana hatlarını çizdi.

“Alternatif yatırım fonu” tanımının, kripto varlıklara yatırım yapan bir yatırım fonunu da kapsayacak şekilde değiştirilmesini teklif ediyoruz.”

Kanadalı Düzenleyici Kripto Üzerindeki Kontrolü Sıkılaştırıyor

Yakın zamanda yapılan bir açıklamaya göre CSA, yönergelerine yeni bir bölüm eklemeyi planlıyor. Bu, yatırım fonlarına yalnızca kolayca satın alınabilecek kripto tokenlara yatırım yapabileceklerini bildirecektir. erişilebilir aynı zamanda daha geniş kamuoyuna duyurulur.

Fonların yalnızca alım satım için listelenmiş kripto varlıklarına veya alım satım için listelenmiş belirli türevlerin temel faizi olan kripto varlıklarına yatırım yapmasına ilişkin teklif edilen gereksinimin “tanınmış bir şekilde” açıklığa kavuşturulmasını sağlayacak rehberlik sağlayacak bölüm 3.3.01’i eklemeyi öneriyoruz. “Değişim”, fonların yalnızca tanınmış bir borsa aracılığıyla kripto varlıkları edinmesini kısıtlamayı amaçlamıyor.

Tipik olarak, kripto para birimi topluluğu içinde, bir kripto tokenını borsada listelenmeden önce edinmenin avantajlı olduğu kabul edilmektedir.

Ancak bu genellikle cüzdanları birbirine bağlamak ve kişinin kendisini yüksek risklere maruz bırakması gibi daha karmaşık süreçleri içerir. Bu arada, madalyonun borsaya çıkışından sonra kar potansiyeli taşıyor.

Devamını oku: 2024’ün En İyi 4 Kripto Öğrenim ve Kazanma Platformu

Değişim Öncesi Kripto Tokenlardan Gerçekçi Olmayan Beklentiler

Potansiyel kazanç, token topluluğu tarafından oluşturulan artan beklentiye bağlanıyor. Bir kripto token için genellikle iki temel ilk beklenti kaynağı vardır.

Birincisi, tüm topluluğun borsaya kote edilmesiyle önemli değer artışı potansiyeline inanması. İkincisi, borsa lansmanının ilk gününde token piyasasına giren daha geniş borsa kitlesi arasında. Aynı şekilde bunu erken hareket etme avantajı olarak da algılıyorlar.

Ancak her iki yaklaşımın da ilişkili riskler içerdiğini kabul etmek önemlidir.

Bu gelişmekte olan bir hikaye.

Devamını oku: Kripto Para İle Nasıl Para Kazanılır: 2024 Yılının En İyi 4 Yolu

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/canadian-regulator-investment-funds-exchange-cryptos/

Diğer Yazılar

1 of 3.308

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir