BeinCryptoKriptohaber

Karadağ Mahkemesi Do Kwon’un İadesini Neden Reddetti?

Karadağ Temyiz Mahkemesi, Terraform Labs’ın kurucu ortağı Do Kwon’un hukuki savunma ekibinin itirazına yanıt olarak Yüksek Mahkeme’nin ABD’ye iade edilmesine ilişkin kararını bozdu.

Temyiz Mahkemesi, Yüksek Mahkemenin uygun prosedürlere uymadığını, dolayısıyla Kwon’un ABD’ye iadesini onaylayarak standartları ihlal ettiğini belirtti.

Terraform Labs Kurucu Ortağı Do Kwon Karadağ’da Kalacak

Yakın zamanda yayınlanan bir rapor, Yüksek Mahkeme’nin Kwon’un davasıyla ilgili idari karar verme yetkisine sahip olmadığını gösteriyor. iade Aralık 2023’te ABD’ye.

“Özellikle, ilk derece mahkemesi, bu davanın, olağan yargılamalarda olduğu gibi Adalet Bakanının değil, Cezai İşlerde Uluslararası Adli Yardım Kanununun 29. maddesi uyarınca mahkemenin hızlandırılmış bir iade prosedürünü içerdiğini değerlendirmede başarısız olmuştur. İadesine karar verir.”

Terraform Kurucu Ortağı Do Kwon.  Kaynak: LinkedIn
Terraform Kurucu Ortağı Do Kwon. Kaynak: LinkedIn

Ayrıca temyiz mahkemesi, Yüksek Mahkemenin Güney Kore Cumhuriyeti ve ABD’den gelen “iade taleplerinin geliş sırasını kesin olarak belirlemediğini” iddia etti.

Devamını oku: 2023 Yılında En Düşük Spread’e Sahip 7 Kripto Borsası

Aralık 2023’te BeInCrypto, Kwon’un Karadağ’daki bir hapishanedeki tutukluluk süresinin bir süre daha uzatılmasıyla karşı karşıya olduğunu bildirdi. ek iki ay. Bu, kendisinin iade edilebileceği potansiyel ülkeye ilişkin süregelen anlaşmazlığın ortasındaydı.

“Podgorica’daki mahkeme Cuma günü sona erecek olan gözaltı süresinin 15 Şubat’a kadar iki ay uzatılmasına karar verdi.”

Yüksek Mahkeme başlangıçta Güney Kore’ye iade yerine ABD’ye iadeyi onayladı. Daha sonra Kwon’un itirazı reddedildi.

Do Kwon başlangıçta Podgorica Yüksek Mahkemesi’ne itiraz etti iade kararışöyle diyor:

“Mahkemenin iade etme kararını kabul etmiyorum, dolayısıyla mahkemenin kararına da boyun eğmiyorum.”

Devamını oku: Ocak 2024’te Kripto Ticareti için En İyi 11 Altcoin Borsası

16 Ocak’ta SEC, Kwon’un duruşmasını Mart ortasına kadar erteleme talebini kabul ederek bizzat duruşmaya katılmasına olanak sağladı.

Yetkililer Kwon’u Mart ayından bu yana Karadağ’da gözaltına alıyor. Hem ABD’li hem de Güney Koreli savcılar onun üzerindeki yargı yetkisini araştırıyor.

Son gelişmelerde 5 Şubat’ta yetkililer Han Chang-joon’u iade ettiKaradağ’dan Güney Kore’ye kadar Terraform Labs’ın eski Finans Direktörü.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/do-kwon-montenegro-court-extradition-denied/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir