BeinCryptoKriptohaber

Karışık Ocak Sonrası Bitcoin’den (BTC) Ne Beklenmeli?

Bitcoin (BTC) fiyatı, 23 Ocak’ta 38.505 dolara kadar düştükten sonra son iki hafta içinde yükselişe geçti.

Artışa rağmen BTC kritik yatay ve Fib direnç seviyesinin biraz altında işlem görüyor. Çıkacak mı yoksa reddedilecek mi?

Bitcoin Uzun Vadeli Dirençle Mücadele Ediyor

Haftalık zaman dilimi teknik analizi şunu gösteriyor: Bitcoin fiyatı Ocak ayında 49.050 dolara ulaştığından bu yana düşüş yaşadı. En yüksek seviye 0,618 Fib geri çekilme direnci seviyesinde gerçekleşti.

Aynı hafta Bitcoin oluşturuldu düşüş yönlü haftalık mum çubuğu (kırmızı simge) ve o zamandan beri düştü. Sırasında BTC son iki haftada hafifçe sıçradıhala 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) Fiyat Hareketi
BTC/USD Haftalık Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) düşüş eğilimi gösteriyor. Piyasa tüccarları şunları kullanır: Momentum göstergesi olarak RSI Aşırı alım veya aşırı satım koşullarını belirlemek ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağına karar vermek.

50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi boğaların hâlâ avantajlı olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki okumalar tam tersini gösteriyor. Haftalık RSI aşırı alım bölgesine ulaştıktan sonra 70’in (kırmızı daire) altına düştü, bu da zayıflayan bir trendin işareti.

Analistler Ne Diyor?

X’teki kripto para yatırımcıları ve analistleri karışık bir görüşe sahip olmak gelecekteki BTC trendi. CryptoMichNL, düzeltmeden önce fiyatın 50.000 dolara çıkacağına inanıyor.

Bitcoin (BTC) Fiyat Hareketi
BTC/USDT Günlük Grafik. Kaynak: X

Fred Krueger, Nisan ayında gerçekleşecek yarılanmadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılacağını öne sürüyor. Şu tweeti attı:

GBTC’nin BTC fiyatı üzerindeki satış baskısı büyük ölçüde sona erdi. Gemini’deki 1 Milyarlık satış madeni para olarak iade edilecek, yani bu piyasa açısından nötr bir durum. Öte yandan New9 oldukça acımasız bir şekilde birikiyor. Toplamda 7,5 Milyar değerinde 175 bin madeni para bulunuyor. Bu 18 işlem seansında gerçekleşti. Önümüzdeki 30 ila 60 gün boyunca 20 ila 40 işlem seansı olacak. Bunun 4 ile 6 Milyar ABD Doları arasında yeni girişe yol açacağına bahse girerim. 850 Milyarlık piyasa değeriyle bunu görmek oldukça kolay

XForceGlobal inanıyor BTC ilk önce zirvelerini tarayacak ve sonra en düşük seviyelerine düşer. BluntzCapital’in de aynı fikri varve ikisi de bu sonuca varmak için Elliott Dalga Teorisini kullanıyor.

BTC Fiyat Tahmini: Düzeltme Bitti mi?

Günlük zaman çerçevesinin teknik analizi şunu göstermektedir: BTC fiyatı, 43.600 ila 44.800 dolar arasındaki kritik direnç seviyelerinin birleşiminin altında işlem görüyor.

Direnç 0,5-0,618 tarafından yaratılır Fib geri çekilme direnci seviyeleri, yatay bir direnç alanı ve yükselen bir paralel kanalın destek trend çizgisi. Günlük RSI bu direnç alanını meşrulaştırıyor. Gösterge, tüm aşağı yönlü hareketten önce gelen düşüş eğilimi trend çizgisine (yeşil çizgi) ulaştı.

Devamını oku: Bitcoin ETF’si nedir?

Böylece BTC trendi düşüş yönlü olarak değerlendiriliyor Fiyat kırılıp 43.600 – 44.800 dolar direnç birleşiminin üzerinde kapanmadığı sürece. Bu durumda en yakın destek olan 35.500 dolara doğru %16’lık bir düşüş bekleniyor.

Bitcoin (BTC) Fiyat Hareketi
BTC/USD Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu düşüşe rağmen Bitcoin fiyat tahminiBu bölgeden bir çıkış, kanalın direnç trend çizgisi olan 49.500 dolarda %16’lık bir artışı tetikleyebilir.

BeInCrypto içinEn son kripto piyasası analizi, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/what-expect-btc-january-feb-price/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir