BeinCryptoKriptohaber

KIP Protokolü, Animoca Liderliğindeki Stratejik Finansman Turunu Kapattı

Editoryal Not: Aşağıdaki içerik BeInCrypto’nun görüşlerini veya görüşlerini yansıtmaz. Yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Lütfen herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapın.

Hong Kong, 1 Şubat 2024 – KIP ProtokolüYapay zekanın (AI) Web3 temel katmanı olan , Animoca Ventures liderliğindeki stratejik finansman turunu başarıyla tamamladı.

KIP Protokolü, uygulama geliştiricileri, model oluşturucuları veya veri sahipleri olsun, yapay zeka yaratıcılarının şunları yapmasını mümkün kılan güvenli ve gaz açısından verimli Web3 altyapısı oluşturur:

  • çalışmalarını Web3’te dağıtarak tam mülkiyeti korurlar,
  • diğer yapay zeka varlıklarıyla etkileşimde bulunun ve işlem yapın ve
  • Erişim üzerindeki kontrolünüzü kaybetmeden para kazanın.

AI uygulama geliştiricileri, KIP Protokolünü kullanarak, çok çeşitli modellere (zincir içi veya zincir dışı) bağlanan merkezi olmayan uygulamaları kolayca oluşturabilir, merkezi olmayan bilgi tabanlarından veri çekerek, kullanıcı gelirinin otomatik olarak dağıtıldığı, erişimle artırılmış üretim hizmetleri sağlayabilir. ve zincirdeki tüm katkıda bulunanlara şeffaf bir şekilde. KIP Protokolü kodunun ilk alfası, Chainlink’in 2023 Sonbahar Hackathon’unda ödül kazandı.

KIP’in temel misyonu, teknoloji devlerinin artan yapay zeka tekeline karşı özgürce işbirliği yapan ve rekabet eden, bağımsız yapay zeka uygulamaları, modelleri ve bilgi tabanlarından oluşan canlı bir iş ekosistemi oluşturmaktır.

Animoca Ventures liderliğindeki bu tur aynı zamanda çok çeşitli yatırım DAO’ları, Web3 topluluk liderleri ve fonların da aralarında bulunduğu birçok coğrafi bölgeden katılımını da gördü. B.Ordu (Vietnam), CSP DAO (EMEA), MQdao, Spicy Capital (Latin Amerika), Skyvision Capital (HK) ve Purechain Capital (İngiltere), sadece birkaçını saymak gerekirse.

KIP Protokolü yatırımcılarının çeşitliliği, erişim ve katılım haklarını mümkün olduğu kadar geniş bir kullanıcı ve token sahibi grubuna genişletme amacını yansıtır ve yapay zekanın insan faaliyetinin tüm alanlarındaki kapsayıcı etkisini yansıtır.

Yapay Zekanın Merkezi Olmamasını Sağlamak: Paylaşılan Bir Vizyon

KIP Protokolü vizyonunun merkezinde, yapay zekadaki değer yaratıcılarının dijital mülkiyet haklarını Web3 aracılığıyla korumak, en küçük yapay zeka yaratıcıları için bile adil para kazanmanın yolunu açmak yer alıyor.

James Ho, Animoca Ventures Başkanışu yorumu yaptı: “KIP Protokolünün tüm yapay zeka yaratıcıları için daha rekabetçi bir oyun alanı yaratma hedefleri, Animoca’nın gerçek dijital mülkiyet haklarıyla desteklenen daha adil bir İnternet vizyonuyla güçlü bir şekilde uyumludur.

Animoca Ventures olarak biz, Web3’te yenilikçi yeni ekipler bulmaya ve desteklemeye odaklandık ve KIP Protokolü ekibi, derin AI kimlik bilgileri, Web3 deneyimi ve iş anlayışının benzersiz bir karışımına sahiptir. Bu arayışlarında erken destekçi olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Dr. Jennifer Dodgson, Yapay Zeka Direktörü ve KIP Protokolü Kurucu Ortağışu yorumu yaptı: “Yapay zekanın en hızlı şekilde ucuz, küçük ölçekli deneyler ve evrimsel budama yoluyla ilerlediğine inanıyoruz. Animoca Ventures’ın yardımıyla herkesin bir sonraki GPT’yi inşa etme potansiyeline sahip olduğu bir gelecek yaratmayı hedefliyoruz.”

KIP Protokolü CEO’su ve Kurucu Ortağı Julian Peh, şunu ekledi: “Yapay zeka, gelecekte insanlığın ilerlemesini yönlendiren en güçlü teknolojik güç olabilir. Sadece teknoloji devleri değil, herkes yapay zekanın yönlendirdiği çağın ekonomik avantajlarından yararlanabilmelidir. KIP Protokolü, büyüklüklerine bakılmaksızın tüm yapay zeka katılımcıları için oyun alanını yeniden eşitleme gerekliliğinden doğmuştur.

Animoca Ventures’a ve küresel yatırımcı grubumuza misyonumuza verdikleri destek için minnettarız.”

KIP Protokolü, tüm önemli paydaşların (model oluşturucu, uygulama geliştiricileri ve veri sahipleri) mülkiyet haklarını korumak ve onlara güvenli, emniyetli ve verimli bir şekilde para kazanmalarını sağlamak için $KIP tokeni tarafından desteklenen üç katmanlı bir mimari oluşturuyor ve böylece hizmet veriyor. merkezi olmayan yapay zekanın benimsenmesi için bir katalizör olarak.

KIP Protokolü üzerindeki ilk dApp’in 2024’ün 1./2. çeyreği için başlatılması planlanıyor.

KIP Protokolü Hakkında

KIP Protokolü, yapay zeka uygulama geliştiricileri, model oluşturucuları ve veri sahipleri için Web3 altyapısı oluşturarak, tam sahiplik haklarını korurken yapay zeka varlıklarının kolay dağıtımını ve para kazanmasını sağlar.

KIP, tamamen yeni iş ekosistemlerini hızlı bir şekilde başlatmak ve yapay zekanın getirdiği ekonomik faydalardan herkesin yararlanmasını sağlamak amacıyla, merkezi olmayan yapay zeka dağıtımlarında karşılaşılan görev açısından kritik zorlukları çözüyor.

Yapay zeka ve iş dünyasının emektarları tarafından kurulan ve yönetilen KIP, merkezi olmayan yapay zekanın yaygın şekilde benimsenmesi için bir katalizör olmayı hedefliyor.

Daha fazla bilgi için kullanıcılar KIP Protokolünü ziyaret edebilir: Resmi internet sitesi | heyecan

Animoca Ventures Hakkında

Animoca Ventures, dijital eğlence, blockchain ve oyunlaştırma alanında dünya lideri olan Animoca Brands’ın girişim yatırım koludur.

Animoca Ventures, Web3 ve blockchain şirketleri ve projelerine erken aşama yatırımlarda uzmanlaşmıştır.

Web3 alanındaki yeni son teknoloji projeleri ve trendleri keşfetmek için ön saflarda çalışan Animoca Grubunun nabzını tutuyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Bu makale, harici bir kaynak tarafından sağlanan bir basın bülteni içermektedir ve BeInCrypto’nun görüş veya düşüncelerini yansıtmayabilir. Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, yönergelere uygun olarak şeffaf ve tarafsız raporlamaya bağlı kalmaya devam ediyor. Okuyucuların bu basın bülteni içeriğine dayanarak karar vermeden önce bilgileri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Advertorial, https://beincrypto.com/kip-protocol-closes-strategic-funding-round-led-by-animoca-ventures/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir