BeinCryptoKriptohaber

Klaytn’ın Web3 Birleşmesi: Asya’nın Blockchain Devrimine Liderlik Etmek

Klaytn ve Finschia, Asya’da kriptoyu, web3’ü ve merkezi olmayan uygulamaları (dApps) destekleyebilecek bir birleşme önerdi. Bu füzyon, kıtanın en önde gelen blockchain ekosistemini yaratmak için her iki varlığın güçlü yönlerinden yararlanmayı amaçlıyor.

Klaytn, Kore, Singapur ve Vietnam’da önemli bir ağa sahiptir. Japonya, Tayvan, Tayland ve Abu Dabi’de güçlü bir varlığa sahip olan Finschia, kaynakları Klaytn ile entegre etmeyi planlıyor.

Klaytn, Asya Web3 Beklentilerini Sağlamlaştırmaya Çalışıyor

Bu birleşme, onaylandığı takdirde 250 milyondan fazla kullanıcı temas noktasına sahip bir ağ oluşturacak. 420’den fazla dAppve 45’in üzerinde yönetişim ortağından oluşan geniş bir koalisyon.

Önerilen bu birleşmenin önemli bir yönü, yeni bir entegre tokenın piyasaya sürülmesidir. geçici olarak PDT olarak adlandırıldı. Bu hareket benzersiz içerir belirteç bilimitoplam arzın %24 oranında dramatik bir şekilde yakılması ve şişirme oranı %5,2’ye yükseldi.

Bu strateji, dolaşımdaki token arzını azaltacak ve blockchain ekosisteminde sürdürülebilir büyümenin desteklenmesine yardımcı olacaktır.

Bu entegre blok zincirinin teknik omurgası bir araya geliyor Etereah (EVM) ve Cosmos (CosmWasm) teknolojileri. Ayrıca bu sinerjinin uyumluluk ve performans sunması da bekleniyor.

Devamını oku: Web3’ün Teknoloji Profesyonellerine Getirdiği 10 Fırsat

Bu entegre ağın yönetişim yapısı, bölgedeki en büyük web3 yönetişim çerçevelerinden birini oluşturacak şekilde 45’ten fazla kuruluşu içerecektir. Böyle çeşitli ve kapsamlı bir yönetişim modeli aynı zamanda ademi merkeziyetçiliği ve topluluk katılımını en üst düzeye çıkarma taahhüdünün de altını çiziyor.

Klaytn’in yerel KLAY tokenı, haberin yazıldığı sırada 0,222 dolardan işlem görüyor. Bu hafta %25’lik hoş bir kazanç elde etti ancak 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,24 dolardan hala %94’ün üzerinde düşüş yaşadı.

KLAY fiyat tablosu 1M.  Kaynak: BeInCrypto
KLAY fiyat tablosu 1M. Kaynak: BeInCrypto

Asya Kendisini Web3’te Lider Olarak Konumlandırıyor

Genel olarak Asya pazarı, küresel GSYİH’nın ve kripto para birimi ticaret hacminin önemli bir bölümünü yönlendiriyor. Ancak blockchain teknolojilerinin piyasa kapitalizasyonunda sadece mütevazı bir pay gördü.

Klaytn ve Finschia ekipleri de bunu Asya’nın parçalanmış blockchain sektörünü güçlendirmek ve güçlendirmek için önemli bir fırsat olarak görüyor.

TANIM Vakfın yakın zamanda kurulması ICP Asya İttifakı ve 20 milyon dolarlık hibe fonu Asya’da Web3 ve blockchain teknolojisine yönelik artan ilgi ve potansiyelin de altını çiziyor. DFINITY Kurucusu ve Baş Bilim Adamı Dominic Williams şunları kaydetti:

“Asya, İnternet Bilgisayarı ve daha geniş web3 ekosistemi için çok önemli bir bölge olarak ortaya çıktı.”

Çeyreğe göre toplam web3 finansmanı.  Kaynak: Crunchbase
Çeyreğe göre toplam web3 finansmanı. Kaynak: Crunchbase

Olarak dünya web3’e doğru kayıyorYapay zeka ve blockchain teknolojilerinin giderek daha fazla benimsenmesiyle bu birleşme önemli bir dönüm noktasına işaret edebilir.

Bu entegrasyon yönetim oylamasının onayını bekliyor. Onaylandığı takdirde Asya’nın en büyük blockchain ekosisteminin doğuşunu teşvik edebilir ve web3’ün kıta genelinde kitlesel olarak benimsenmesini hızlandırabilir.

Sorumluluk reddi beyanı

Trust Project yönergelerine uygun olarak BeInCrypto tarafsız ve şeffaf raporlamayı taahhüt eder. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir.
Bu makale başlangıçta geniş bir kaynak yelpazesinden bilgi çıkarmak, analiz etmek ve düzenlemek için tasarlanmış gelişmiş bir yapay zeka tarafından derlendi. Veri merkezli içerik sağlayarak kişisel inançlardan, duygulardan veya önyargılardan uzak çalışır. BeInCrypto’nun editoryal standartlarına uygunluğunu, doğruluğunu ve bağlılığını sağlamak için, bir insan editör makaleyi titizlikle inceledi, düzenledi ve yayınlanmak üzere onayladı.

kaynak: Kyle Baird, https://beincrypto.com/klaytn-merger-finschia-asia-web3-blockchain/

Diğer Yazılar

1 of 3.260

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir