BeinCryptoKriptohaber

Kraken Neden Kripto Borsası Coinbase’den Üst Düzey Bir Yöneticiyi İşe Aldı?

Kraken, kripto alanında sürekli gelişen düzenlemelere ayak uydurma girişiminin bir parçası olarak, rakip küresel kripto para borsası Coinbase’den üst düzey bir yöneticinin işe alındığını duyurdu.

Kraken CEO’su David Ripley, Marcus Hughes’un Coinbase’in Avrupa işlerinden sorumlu Genel Müdür olarak görev yaptığını ve uluslararası operasyonlarında Genel Danışman olarak görev yaptığını açıkladı.

Kraken Eski Coinbase Yöneticisini İşe Aldı

Yakın zamanda yaptığı bir açıklamada Ripley, Hughes’un kapsamlı deneyim yalnızca Coinbase’de değil aynı zamanda yatırım bankacılığı sektöründe de, düzenleyici stratejinin yeni küresel başkanı olarak kripto endüstrisindeki düzenleyici ortamda gezinmeye uygunluğunu vurguluyor:

“Morgan Stanley’de bundan önce neredeyse on yıllık geleneksel finans deneyimine sahip olan kendisi, dünya çapındaki düzenleyici stratejimizi ve genişleme çabalarımızı yönlendirmek için iyi bir konumda.”

Devamını oku: Ocak 2024’te Kripto Ticareti için En İyi 11 Altcoin Borsası

Dahası, düzenleyici değişikliklerin hızlı bir şekilde ortaya çıktığına ve borsanın, bu yılki Kasım seçimlerinin ardından ABD’de açıklığa kavuşturulması beklenen ek düzenlemelere hazır olması gerektiğine dikkat çekiyor.

“Küresel bir oyuncu olarak, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için ayak izimizi oluştururken verimli ve etkili olmamızı sağlarken, faaliyet gösterdiğimiz pazarlardaki düzenlemelerdeki değişikliklere uyum sağlamamız gerekiyor.”

Ayrıca borsa, Gilles BianRosa’yı Operasyon ve Ürün Sorumlusu olarak işe aldığını açıkladı. Hughes’a benzer şekilde BianRosa da Avrupa Neobank N26’da TradFi deneyimine sahip.

Gilles BianRosa (Solda) ve Marcus Hughes (Sağda).  Kaynak: Kraken
Gilles BianRosa (Solda) ve Marcus Hughes (Sağda). Kaynak: Kraken

Coinbase ve Diğer Borsalar ABD Senatöründen Uyarı Aldı

Bu durum, kripto para borsalarının etkilemeyi amaçladığı iddia edilen eski hükümet yetkililerini işe almasıyla ilgili tartışmaların ortasında meydana geliyor. uygun kripto düzenlemeleri. Eleştirmenler bu kripto firmalarını ABD’deki eski hükümet yetkililerinin “döner kapısı” olarak etiketliyor.

Devamını oku: 2023’te En Düşük Spread’e Sahip 7 Kripto Borsası

Bu arada, Aralık 2023’te BeInCrypto, Warren’ın Blockchain Association’a yazdığı bir mektupta, düzenleme çabalarında eski hükümet yetkililerinin kripto savunuculuğu için işe alınmasını caydırdığını bildirdi.

“Derneğinizin ve diğer kripto çıkar gruplarının “çok da gizli olmayan bir silahı kullandığını” söyleyen rahatsız edici yeni bir rapor hakkında yazıyorum: eski savunmadan oluşan küçük bir ordu, ulusal güvenlik ve emniyet görevlileri” sizin adınıza çalışacak.”

Ancak Warren bunun bir boşluk gösterdiğini belirtiyor. ülkenin etik yasaları. Eski yetkililerin kamu hizmetinden hemen sonra lobicilik rollerine geçmeleri bu durumu baltalıyor Halkın hükümetin dürüstlüğüne olan güveni.

Senatör Warren sektörde daha fazla şeffaflık ve hesap verebilirlik çağrısında bulunuyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/kraken-hire-top-executive-coinbase-crypto-exchange/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir