BeinCryptoKriptohaber

Kripto Borç Verme Firmasına SEC Tarafından 21 Milyon Dolar Ceza Verildi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yapılan anlaşmada Genesis Global Capital, LLC, 21 milyon dolarlık hukuki ceza içeren nihai bir karara varmayı kabul etti.

Bu karar, kripto varlık ödünç verme programı Gemini Earn aracılığıyla menkul kıymetlerin kayıt dışı teklif ve satışıyla ilgili masraflardan kaynaklanıyor.

Genesis 21 Milyon Dolar Ceza Ödemeyi Kabul Etti

SEC Başkanı Gary Gensler vurgulandı gerekliliği kripto şirketleri düzenleyici standartlara uymak. Anlaşmanın, kripto borç verme platformlarının menkul kıymetler yasalarına uyması gerektiği ilkesinin bir pekiştiricisi olduğunu vurguladı.

“Genesis’i, yatırımcıları korumak için tasarlanan temel açıklama gerekliliklerini atlayarak perakende kripto kredi ürününü halka sunmadan önce kaydetmemekle suçladık… Kripto kredi platformları ve diğer aracıların, zaman içinde test edilmiş menkul kıymetler yasalarımıza uyması gerekiyor. Bunu yapmak yatırımcıları en iyi şekilde korur. Piyasalarda güveni artırır. İsteğe bağlı değil. Bu kanundur,” diye vurguladı Gensler.

Suçlamalar o döneme kadar uzanıyor SEC’in Genesis’e yönelik iddiaları ve Gemini Earn programındaki rolleri için Gemini. Yatırımcılar, Genesis’e ödünç verdikleri kripto varlıklarından faiz kazancı vaadiyle baştan çıkarıldı. Ancak programın Kasım 2022’deki çöküşü, para çekme taleplerini karşılayacak likidite eksikliği nedeniyle tetiklendi.

Karmaşıklığa ek olarak, Genesis ve iki bağlı kuruluşu Ocak 2023’te Bölüm 11 iflas korumasına başvurdu. Bu, yaklaşık 340.000 yatırımcının tahmini 900 milyon dolar değerindeki kripto varlıklarına erişiminden mahrum kalmasına neden oldu.

Devamını oku: En İyi 6 DeFi Borç Verme Platformu

Bu anlaşma, SEC’in netlik ve netlik sağlamaya yönelik daha geniş çabalarında önemli bir adıma işaret ediyor. güvenlik kripto pazarına. SEC, yerleşik menkul kıymet yasalarına uyumu uygulayarak, kripto yatırımlarıyla ilişkili riskleri azaltmayı ve yatırımcılar için istikrarlı, şeffaf ve güvenilir bir pazar sağlamayı amaçlıyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/crypto-genesis-penalty-sec-charges/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir