BeinCryptoKriptohaber

Kripto Borsası Hacklendi: 305 Milyon Dolar Kayboldu

Japon kripto para borsası DMM Bitcoin, yakın zamanda yaşanan bir hack nedeniyle 305 milyon dolarlık yıkıcı bir zarara uğradığını duyurdu.

İhlal, platformdan 4.502,9 Bitcoin’in (BTC) çekilmesiyle sonuçlandı.

Japon Kripto Borsası 305 Milyon Dolarlık Saldırıya Maruz Kaldı

İçinde Blog yazısıDMM Bitcoin açıkladı güvenlik Daha fazla yetkisiz işlemi önlemek için acil önlemlerin uygulandığını belirten ihlal.

Kripto borsası kullanıcılarına, “Grup şirketlerinin desteğiyle çıkışa eşdeğer miktarda BTC temin edeceğimizden ve tutarın tamamını garanti edeceğimizden emin olabilirsiniz” dedi.

Olayın ardından DMM Bitcoin, platformundaki tüm spot alımları geçici olarak kısıtladı. Ayrıca şirket, Japon yeni cinsinden para çekme işlemlerinin gecikmeler yaşayabileceği konusunda uyardı ve kullanıcıları hack sonrasında sabırlı olmaya çağırdı.

Devamını oku: KYC’siz En İyi 17 Kripto Borsası: 2024’ün En İyi Seçimleri

Quantum Economic Kurucusu ve CEO’su Mati Greenspan, bunun Japonya’nın 10 yıl içindeki üçüncü büyük kripto para borsası hacklemesi olduğunu belirtti.

“İlki 2014’te Mt. Gox ve ardından 2028’de CoinCheck’ti. Artık insanların kriptolarını bu merkezi borsalarda bırakmamayı öğreneceklerini düşünürdünüz. Önceki saldırıların her ikisi de Japonya’da kripto benimsenmesini etkili bir şekilde bir süreliğine durdurdu. Greenspan, BeInCrypto’ya şöyle konuştu: “İnsanlar bu tür şeylerden sıklıkla yanlış dersler aldığından bu sefer de farklı olmayacağından şüpheleniyorum.”

Bu olay, önde gelen borsalar arasında bile kripto endüstrisinde devam eden güvenlik açıklarını vurguluyor. Bununla birlikte, DMM Bitcoin’in hızlı tepkisi ve kayıpları karşılama konusundaki kararlılığı, pazardaki müşteri güvenini ve istikrarını korumaya olan bağlılığını yansıtıyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ali M., https://beincrypto.com/hack-hits-japanese-crypto-exchange/

Diğer Yazılar

1 of 5.255

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir