BeinCryptoKriptohaber

Kripto Borsası Hack’ten Sonra 321 Milyon Dolarlık Bağış Toplama Planlıyor

Japon kripto borsası DMM Bitcoin, 50 milyar yen (321 milyon dolar) tutarında bağış toplama planı duyurdu. Fonlar, son saldırıdan etkilenen müşterileri telafi etmek amacıyla Bitcoin satın almak için kullanılacak.

DMM Bitcoin, eğlence, teknoloji ve yenilenebilir enerji de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren bir kuruluş olan DMM.com çatısı altında faaliyet göstermektedir. CEO Keishi Kameyama tarafından yönetiliyor.

Japon Düzenleyiciler DMM Bitcoin Hack’inin Soruşturulmasını İstedi

Çarşamba günü DMM Bitcoin, bağış toplama stratejisinin ayrıntılarını paylaştı. Şirket, 48 milyar yen (~ 307,8 milyon $) sermaye artışı ve 2 milyar yen (~ 12,8 milyon $) sermaye benzeri borç yoluyla grup şirketlerinden fon sağlamayı hedefliyor.

Bu mali manevra, şirket üzerindeki olası etkiyi en aza indirmek için tasarlanmıştır. Bitcoin (BTC) Kripto varlıkları satın alırken pazar.

Yuya Hasegawa, “DMM.com Grubuna ait diğer şirketleri de kapsadığı için, borsanın fon toplama planı hakkında yabancıların karar vermesi zor” dedi. söz konusu.

Devamını oku: Kripto Projesi Güvenliği: Tehditlerin Erken Tespiti İçin Bir Kılavuz

Yetkisiz çıkış 4.502,9 Bitcoin’i içeriyordu. Yaklaşık 71.000 dolarlık mevcut piyasa fiyatına göre bu olay, blockchain analiz firması Chainalytic’e göre kaydedilen en büyük yedinci kripto hırsızlığıdır. Bu kayıp kalıcılığı vurguluyor güvenlik dijital varlık borsalarındaki güvenlik açıklarını artırıyor ve güvenlik çerçevelerine ilişkin endişeleri yoğunlaştırıyor.

Hızlı tepki veren Japonya Finansal Hizmetler Ajansı, ihlalin kökenlerinin ve etkilenen müşterilere tazminat ödenmesine yönelik stratejinin derinlemesine incelenmesi çağrısında bulundu. Maliye Bakanı Shunichi Suzuki ayrıca hükümetin gelecekteki olayları önlemek için güvenlik önlemlerini güçlendirme konusundaki kararlılığının altını çizdi.

Bu ihlal, Japonya’nın kripto endüstrisindeki münferit bir olay değil, daha önceki olaylar da dahil olmak üzere daha büyük bir önemli hackleme modelinin parçası. Mt. Gox çöküşü 2014 yılında ve CoinCheck Quantum Economics CEO’su Mati Greenspan, BeInCrypto ile yaptığı röportajda Japon kripto sektöründe tekrarlayan güvenlik sorunlarına değindi.

“İlki 2014’te Mt. Gox ve ardından 2018’de CoinCheck’ti. Artık insanların kriptolarını bu merkezi borsalarda bırakmamayı öğreneceklerini düşünürdünüz. Önceki saldırıların her ikisi de Japonya’da kripto benimsenmesini etkili bir şekilde bir süreliğine durdurdu. Greenspan, BeInCrypto’ya şöyle konuştu: “İnsanlar bu tür şeylerden sıklıkla yanlış dersler aldığından bu sefer de farklı olmayacağından şüpheleniyorum.”

Korkunç koşullara rağmen, genel kripto sektörü esneklik ve uyum belirtileri gösteriyor. 2024 yılı verileri, kriptoyla ilgili suçlardan kaynaklanan kayıpların bir önceki yıla göre %20 azaldığını ortaya koyuyor.

Devamını oku: En İyi Kripto İflasları: Bilmeniz Gerekenler

Kripto Kayıpları Mayıs 2024
Kripto Kayıpları Mayıs 2024. Kaynak: Bağışıklık

Spesifik olarak, Mayıs 2024’te bu tür olaylarda Mayıs 2023’e kıyasla %12’lik bir düşüş görüldü.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/crypto-exchange-fundraise-hack/

Diğer Yazılar

1 of 5.263

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir