BeinCryptoKriptohaber

Kripto Borsası HashKey Unicorn Durumuna Nasıl Ulaştı?

En son fonlama turunun sonuçları, yerel düzenleyiciler tarafından onaylanan iki borsadan biri olan Hong Kong merkezli kripto para borsası Hashdex’i, 1 milyar doları aşan bir değerlemeye ulaşan start-up şirketlere ayrılmış bir etiket olan tek boynuzlu at statüsünü talep etmeye itti..

Kripto girişim sermayesi finansmanı açısından en büyük üçüncü yıl olmasına rağmen 2023, bir önceki yıla kıyasla önemli bir düşüşe tanık oldu.

HashKey, Bilinmeyen Yatırımcılarla Tek Boynuzlu Duruma Ulaştı

Yakın zamanda yayınlanan bir rapor, hem mevcut hem de yeni yatırımcıların yaklaşık 100 milyon dolarlık finansmana aktif olarak katkıda bulunduğunu gösteriyor. Ancak bu fonların kesin kaynağı anonim kalıyor. HashKey’in değerleme şimdi 1,2 milyar doları aşarak tek boynuzlu at statüsünü sağlamlaştırdı.

İçeriden öğrenenler, kripto borsası OKX’in yatırım kolu olan OKX Ventures’ın turda lider yatırımcılar olarak kilit bir rol oynadığını açıkladı. Ancak ne borsa ne de HashKey’in kendisi bu bilgiyi kamuya açık bir şekilde doğrulamadı.

Bu, sektördeki kripto finansmanının son on iki ay boyunca dalgalı olduğu bir dönemde gerçekleşti. Ancak Ağustos 2023’te bu bir dönüm noktası gibi görünüyordu.

BeInCrypto, Ağustos 2023’te kripto endüstrisindeki risk sermayesi finansmanının bir önceki ay olan Temmuz ayına göre önemli ölçüde arttığını ve bu durumun pazarda potansiyel bir geri dönüşe işaret ettiğini bildirdi.

Kripto girişim finansmanı ağustos ayında 660 milyon dolara ulaştı. Rapora göre bu bir Rakama göre yüzde 20 artış Temmuz ayı için bu rakam 550 milyon dolardı.

Yakın tarihli bir raporda, Galaxy Research vurgulanmış 2023, kripto risk sermayesi finansmanı için üçüncü en büyük yıl oldu. Ancak bir önceki yıl olan 2022 yılına göre önemli bir düşüş yaşandı.

Yıllara Göre Yatırım Yapılan Kripto VC Sermayesi ve Anlaşma Sayısı.  Kaynak: Galaxy Araştırması
Yıllara Göre Yatırım Yapılan Kripto VC Sermayesi ve Anlaşma Sayısı. Kaynak: Galaxy Araştırması

Devamını oku: Bir Sonraki Boğa Koşusundan Önce Portföyünüzde Bulunması Gereken 7 Kripto Para Birimi

HashKey Her Zaman Tekboynuz Durumunu Takip Etti

Yakın gelecekte milyar dolarlık değerlemeye ulaşmak HashKey’in her zaman aklında olan bir hedefti.

Gelişme, Hong Kong’un kripto şirketlerini 2023 ortasında yürürlüğe girecek yeni bir lisanslama kuralı kapsamında düzenlemeyi planlama aşamasındayken ortaya çıktı.

Bu arada, aynı sıralarda BeInCrypto, HashKey’in 1 milyar dolarlık değerlemeyle 100-200 milyon dolarlık finansman sağlama görüşmelerinin ilk aşamalarında olduğunu bildirdi.

Sadece birkaç ay sonra HashKey’in ilk kripto borsası oldu Hong Kong’daki müşterilere perakende ticaret sunmak.

Bu, Hong Kong’un mali şefi Paul Chan’ın “şimdi Web3’e yatırım yapmak için en iyi zaman” olduğunu beyan etmesi sırasında geldi.

Ayrıca, Haziran 2023’te, Hong Kong Yasama Konseyi üyesi Johnny Ng, Coinbase ve diğer küresel sanal varlık ticareti operatörlerini bölgede faaliyet lisansı için başvurmaya çağırdı.

Kanun koyucu, bu firmaların başvurularına yardımcı olmak için “her türlü yardımı sağlayacağının” sözünü verdi.

Devamını oku: Coinbase İncelemesi 2023: Yeni Başlayanlar İçin En İyi Kripto Borsası mı?

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/hong-kong-crypto-exchange-hashkey-unicorn/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir