BeinCryptoKriptohaber

Kripto Firmalarının SEC’den Açık Düzenlemeler Talep Etmesinin Sebebi Bu

Kripto endüstrisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı düzenleyici netlik mücadelesini yoğunlaştırıyor. Kripto İnovasyon Konseyi (CCI), yatırım şirketi Paradigm ve ABD Ticaret Odası, Coinbase’in SEC’e karşı başlattığı yasal mücadelede özellikle destek veriyor.

Sektörün bayraktarları kripto sektörü için net düzenlemeler talep ediyor.

Özel Kripto Düzenlemelerine İhtiyaç Var

Coinbase, SEC ile uzun süredir devam eden bir anlaşmazlık içerisindeydi, belirli kripto düzenlemeleri arıyor. Davayla sonuçlanan çabalarına rağmen SEC, mevcut menkul kıymet yasalarının yeterli olduğu konusunda ısrar ediyor.

Bu duruş, büyük kripto şirketleriyle yasal çatışmalara yol açtı. Bu durum aynı zamanda mevzuatta belirsizlik yaratarak şirketleri dikkate almaya zorladı. daha kripto dostu bölgelere taşınıyor.

CCI, “Düzenlemelerde netlik arayan sektör katılımcıları, SEC’in sunmayı reddettiği düzenleyici rehberliği sunan yargı bölgelerine yurt dışına kaçıyor” dedi. belirtilmiş dostane bir özet olarak.

Devamını oku: Kripto Düzenlemesi: Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Ayrıca CCI, SEC’in resmi olmayan ve tutarsız düzenleme yaklaşımını da eleştiriyor. Onlara göre, resmi kural koyma eksikliği, sektör oyuncularını resmi olmayan rehberlik ve birbiriyle çelişen yasal emsaller labirentinde gezinmeye zorluyor.

Benzer şekilde ABD Ticaret Odası da SEC’in net kurallar oluşturma konusundaki isteksizliğinin ekonomiye zarar verdiğini ve yasal ilkeleri ihlal ettiğini savunuyor.

Paradigm’in işaret ettiği gibi kripto varlıkları, geleneksel menkul kıymetlerden farklı şekilde çalışır. Merkezi ihraççılara bağımlı olmayan, merkezi olmayan ağlarda gelişiyorlar. Geleneksel menkul kıymetler için tasarlanan mevcut açıklama gereklilikleri, kripto endüstrisinin özünü yakalamakta başarısız oluyor.

Sektör dinamikleri hakkında yanıltıcı bir tablo sunarak üçüncü taraf geliştiricilerin önemli rolünü görmezden geliyorlar.

Bu düzenleyici zorlukların ortasında, kripto sektörünün siyasi faaliyetleri ivme kazanıyor. Özellikle Tether önemli ölçüde artırılmış lobicilik harcamaları. Şubat ayında, Winklevoss ikizleri kripto yanlısına 4,9 milyon dolar bağışladı Siyasi Eylem Komitesi Fairshake.

Bu siyasi katılım, yeniliği teşvik eden ve tüketicinin korunmasını sağlayan düzenleyici bir ortamı şekillendirmeyi amaçlamaktadır.

Devamını oku: Düzenleme Kripto Pazarlamayı Nasıl Etkiliyor? Eksiksiz Bir Kılavuz

Olarak 2024 seçimleri yaklaşımıRipple CEO’su Brad Garlinghouse gibi liderler ve Coinbase ve Kraken gibi firmalar da dahil olmak üzere kripto topluluğu, kripto yanlısı adayların arkasında toplanmak. Fairshake’e verdikleri önemli mali destek, sektörün daha kripto dostu bir düzenleme ortamı lehine politikayı etkileme konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/why-crypto-firms-demand-clear-regulations/

Diğer Yazılar

1 of 3.914

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir