BeinCryptoKriptohaber

Kripto Paranın Geçen Hafta Bir Milyardan Fazla Girişe Sahip Olmasının Faktörleri

Yakın tarihli bir rapora göre, kripto para ürünlerine geçen hafta 1,1 milyar dolarlık bir akış yaşandı ve bunun büyük ölçüde toplam girişin %98’ini oluşturan Bitcoin (BTC) kaynaklı olduğu görüldü. Ethereum (ETH) ve Cardano da 7 günlük dönemde momentumda bir artış gözlemledi.

Hafta boyunca gözlenen yükseliş eğilimine rağmen, raporlar Kanada’da 17 milyon dolar, Almanya’da ise 10 milyon dolarlık çıkış olduğunu gösteriyor.

Kripto Girişleri Geçen Hafta Arttı

Yakın tarihli bir CoinShares raporu, Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) geçen haftaki hakimiyetini ortaya koyuyor girişlerYönetim altındaki toplam varlıkları (AuM) 2022 başından bu yana en yüksek seviyesine çıkararak 59 milyar dolara ulaştı.

“Dijital varlık yatırım ürünlerine 1,1 milyar ABD doları tutarında giriş görüldü ve yılbaşından bu yana giriş 2,7 milyar ABD dolarına ulaştı. AuM, 59 milyar ABD Doları ile 2022 başından bu yana en yüksek seviyede.”

Devamını oku: Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000 ABD dolarına ancak Kasım 2021’de ulaştı.

Haftalık Kripto Varlık Akışları (milyon ABD Doları). Kaynak: CoinShares

Birçok kripto yatırımcısı, girişleri gelecekteki fiyat eğilimlerinin bir göstergesi olarak görüyor.

Yaklaşan göz önüne alındığında Bitcoin yarılanması Her dört yılda bir gerçekleşen Nisan ayında, bu olayın önemli fon akışını çevreleyen anlatıyı nasıl değiştirebileceğine dair artan spekülasyonlar var.

Devamını oku: Bitcoin Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Yatırımcılar bir gelişme bekliyor yakında potansiyel fiyat artışı yarılanmadan sonra.

Ancak fiyatların yükselmesine ve devasa miktardaki girişlere rağmen, Google’ın Bitcoin için arama eğilimleri aslında ayı piyasasına daha yakın.

Kripto Piyasasını Etkileyen Son Faktörler

12 Şubat’ta BeInCrypto, ETF onay haftasına kıyasla etkileşimin %80 civarında düştüğünü ve yeniden ayı piyasası seviyelerine döndüğünü bildirdi.

Ancak bunun nedeni, Bitcoin’in hala yaygın olarak bilinmeyen bir varlık olduğu önceki dönemlere kıyasla, ana akım medyadaki raporlarla birlikte olumlu fiyat haberleri üzerine Bitcoin’i ilk kez daha az insanın keşfetmesi olabilir.

Bugün erken saatlerde, Bitcoin kısa süreliğine 50.000 dolar fiyatını aştı iki yıldır ilk kez. Yayınlandığı sırada Bitcoin’in fiyatı 49.912 dolardı.

Bitcoin Fiyat Tablosu 1 Aylık.  Kaynak: BeInCrypto
Bitcoin Fiyat Tablosu 1 Aylık. Kaynak: BeInCrypto

Ancak bu, Bitcoin endüstrisindeki en büyük oyuncuların giderek daha fazla dijital varlık biriktirmeye devam etmesini engellemedi.

11 Şubat’ta BeInCrypto ayrıca Bitcoin’in son üç hafta içinde ek 140.000 BTC biriktirdiğini ve dijital varlığa 6,16 milyar dolar aktardığını bildirdi.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/crypto-market-inflows-bitcoin-etf-coinshares/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir