BeinCryptoKriptohaber

Kripto Ticaret Hacmi 17,5 Milyar Dolara Yükseldi: Tüm Zamanların Yeni En Yüksek Seviyesi

Geçen hafta, borsada işlem gören ürünlerin (ETP’ler) işlem hacimlerinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 17,5 milyar dolara yükselmesiyle kripto para piyasasında tarihi bir an yaşandı. Bu arada, ETP’lere yönelik kripto girişleri Ekim 2021’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Bu rekor rakam, 2022’deki haftalık ortalama 2 milyar dolardan şaşırtıcı bir sıçrama. Aslında bu, kripto para piyasalarına artan yatırımcı ilgisinin ve güveninin altını çiziyor.

Rekor Kıran Kripto Ticaret Hacimleri

Buna göre CoinSharesDijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta 1,18 milyar dolarlık girişe tanık oldu. Yine de bu etkileyici rakam, ABD’nin belirlediği rekorun gerisinde kaldı. Vadeli işlemlere dayalı Bitcoin ETF’lerinin lansmanıEkim 2021’de 1,5 milyar dolara ulaştı.

Haftalık kripto varlık akışlarındaki büyük artış esas olarak ABD’den kaynaklanıyor Güvenlik ve Borsa Komisyonu’nun (SEC’ler) Spot Bitcoin borsada işlem gören fonların (ETF’ler) onaylanması. Quantum Economics CEO’su Mati Greenspan gibi sektör liderleri, Bitcoin ETF onayı önemli kurumsal benimsemeyi getirecek.

Greenspan, BeInCrypto’ya şunları söyledi: “Orta vadede, spot Bitcoin ETF’leri, kurumların Bitcoin’i hem düzenleyici dostu hem de çeşitli fon yapılarıyla uyumlu bir şekilde kitaplarına eklemeleri için sorunsuz bir rampa sağlamalı.”

Devamını oku: Bitcoin ETF’ye Nasıl Hazırlanılır: Adım Adım Bir Yaklaşım

Kripto Varlık Akışları
Kripto Varlık Akışları. Kaynak: CoinShares

ABD, toplam 1,24 milyar dolarlık girişle başı çekerken, onu 21 milyon dolarlık İsviçre takip etti. Ancak bu girişler, Avrupa ve Kanada’daki küçük çıkışlarla çelişiyor. Aslında Kanada, Almanya ve İsveç’te sırasıyla 44 milyon dolar, 27 milyon dolar ve 16 milyon dolarlık çıkış yaşandı.

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin, geçen hafta 1,16 milyar dolarlık giriş yaşadı ve bu, yönetim altındaki toplam varlıkların (AuM) %3’ünü temsil ediyor. Kısa vadeli Bitcoin ürünlerine bile toplamda 4,1 milyon dolarlık küçük bir giriş görüldü.

Devamını oku: Bitcoin Nasıl Kısaltılır: Adım Adım Kılavuz

Diğer kripto para birimleri de olumlu girişler bildirdi. Ethereum 26 milyon dolar topladıXRP 2,2 milyon dolar çekerken, Solana 0,5 milyon dolarlık mütevazı bir giriş görüldü. Çeşitli dijital para birimleri arasındaki bu çeşitlendirilmiş ilgi, yatırımcıların bahislerini farklı varlıklara yaydığı, olgunlaşan bir pazara işaret ediyor.

Özellikle, Blockchain hisse senetleri de büyük ilgi gördüGeçen hafta toplam 98 milyon dolarlık giriş gerçekleşti. Bu, son yedi haftadaki toplam girişin etkileyici bir şekilde 608 milyon dolara ulaştığını gösteriyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/crypto-trading-volumes-all-time-high/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir