BeinCryptoKriptohaber

Kripto Topluluğu Irkçı Memecoinlerin Ortaya Çıkışını Kınadı

Son aylarda kripto ekosisteminde memecoinlerin popülaritesi arttı. Bu varlıklar, kökenleri sevilen internet hayvan memelerine dayanan kökenleri ve çeşitli kripto toplulukları arasındaki ortak ilgi alanları ile topluluğun dikkatini çekmişti.

Fakat, bu varlıkları çevreleyen çılgınlık Irkçı hakaretler, Yahudi karşıtı referanslar ve Nazi tasvirleri de dahil olmak üzere saldırgan isimler ve semboller taşıyan yeni memecoin’ler ortaya çıktıkça yakın zamanda rahatsız edici bir bölgeye dönüştü.

Bu gelişme hızlı ve ciddi bir tepkiye yol açarak kripto para birimi topluluğunun kınamasına yol açtı.

Saygın bir kripto para gazetecisi olan Camila Russo, ifade edildi Günümüzde bu tokenleri satın alanlar dehşete düşüyor. Ancak herkesin izinsiz blok zincirlerde token oluşturma özgürlüğünü kabul etti. Yine de, bu tür tokenleri filtreleme ve listeden çıkarma yetkisine sahip merkezi platformların önemini vurguladı.

Hayden Adams, yaratıcısı Uniswap DEXbenzer duyguları yineledi ve protokollerin bu iğrenç tokenleri engelleyebilmesini savundu.

“Protokoller izinsiz olmalıdır. Ancak bu iğrenç ırkçı belirteçleri kolayca engelleme yeteneğine sahip bir arayüz çalıştırıyorsanız bunu yapmalısınız. Bu çöpe hizmet etmek ya da bundan kar elde etmek gibi bir niyetim yok,” dedi Adams. dikkat çekti.

Devamını oku: Mart 2024’te Dikkate Alınacak En İyi 13 Solana (SOL) Cüzdanı

Bu gelişmelere bağlı olarak DEX Screener, DeFi token analiz platformu, token profili denetleme politikasını yeniden değerlendirme planlarını duyurdu.

Platform, “Zincirde olup bitenlerin bekçisi olmayacağız, ancak kesinlikle nefreti yaymak için burada değiliz” diye ekledi.

İlginç bir şekilde, bu olumsuz memecoinlere yanıt olarak bazı blockchain kullanıcıları olumlu alternatifler başlattı ve sektördeki olumlu gelişmelerin altını çizdi. Özellikle, Irkçılığı Durdurun adlı bir memecoin Solana Son 24 saatte yaklaşık %19.000 arttı.

Irkçı memecoin'ler
Irkçılığı Durdurun Solana. Kaynak: DexScreener

Ayrıca Floki memecoin’in arkasındaki geliştiriciler, token sahipleri için banka kartları da dahil olmak üzere Floki destekli dijital bankacılık hizmetlerini tanıtma planlarını açıkladı. Bu girişim, kullanıcıların Floki ile hesaplarına para yatırmasını ve Dolar, Euro ve Sterlin gibi başlıca fiat para birimlerinde işlem yapmalarını sağlamayı amaçlıyor. Proje aynı zamanda banka hesabı olmayan nüfusa bankacılık hizmetleri sunacak ve küresel para transferlerini kolaylaştıracak.

Devamını oku: 2024’te Solana (SOL) Satın Almak İçin En İyi 6 Platform

Bu banka hesaplarını, çeşitli ülkelerde lisanslı, isimsiz bir fintech şirketi oluşturacak. Hesabın banka kartlarına erişimi olacak ve SWIFT Ödemeleri ile SEPA IBAN’larını destekleyecek.

“Bu hesaplar dört temel yargı bölgesinde lisanslı bir kilit ortak aracılığıyla sağlanacak: Kanada, İspanya, Dominika, Avustralya ve BAE. Kullanıcılar dijital banka hesapları oluşturabilecek ve bu hesaplara bağlı banka kartları oluşturabilecek.” Floki açıkladı.

Bu hamlenin, alan adı hizmeti oluşturmanın yanı sıra memecoin’in kullanışlılığını artırması bekleniyor.

“[Floki plans] Proje, insanların merkezi olmayan web sitelerini, bloglarını veya özgeçmişlerini .floki alan adlarını kullanarak barındırmalarına olanak tanıyacak merkezi olmayan bir web sitesi hizmeti sunmak” diye ekledi.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Oluwapelumi Adejumo, https://beincrypto.com/racist-memecoins-condemnation/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir