Crypto BriefingKriptohaber

Kripto ürünlerine tek bir haftada rekor kıran 2,7 milyar dolarlık giriş görüldü

Bu makaleyi paylaş

Kripto yatırım ürünlerine geçen hafta 2,7 milyar dolarlık giriş kaydedildi; bu yeni bir haftalık rekor. rapor varlık yönetimi şirketi CoinShares’ten. Bu sermaye enjeksiyonu, yılbaşından bu yana toplam akışı 10,3 milyar dolara çıkararak 2021 yılının tamamında kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 10,6 milyar dolara yaklaştı. Bitcoin, 2,6 milyar doları çekerek ana yararlanıcı oldu ve toplam akışın %14’ünü oluşturdu. Yönetim Altındaki Toplam Varlıklar (AUM).

Dijital varlıkların ticaret cirosu da önemli bir artış göstererek bu hafta 43 milyar dolara ulaşarak önceki rekor olan 30 milyar dolardan önemli bir sıçrama kaydetti. Ticaret faaliyetindeki bu artış, geçen hafta AUM’da %14’lük bir artışa denk gelerek toplamı 94 milyar doların üzerine çıkararak yılın başından bu yana %88’lik bir artışa işaret ediyor.

Kripto ürünlerine tek bir haftada rekor kıran 2,7 milyar dolarlık giriş görüldü
Resim: CoinShares

Kısa pozisyonlarda yakın zamanda yaşanan artışa rağmen, Bitcoin yatırım çekmeye devam ediyor ve geçen hafta kısa Bitcoin ürünlerine 11 milyon dolar daha aktı. Öte yandan Solana, piyasadaki olumsuz havanın ardından toparlanarak 24 milyon dolarlık giriş sağladı. Ethereum, yılbaşından bu yana güçlü bir performans sergilemesine rağmen 2,1 milyon dolarlık küçük çıkışlarla karşı karşıya kaldı. Polkadot, Fantom, Chainlink ve Uniswap gibi diğer altcoinler de 1,6 milyon ila 2,7 milyon dolar arasında değişen miktarlarda giriş gördü.

Bölgesel dağılıma bakıldığında, ABD 2,8 milyar dolarla başı çekerken, onu sırasıyla 21 milyon dolar ve 18 milyon dolarla İsviçre ve Brezilya takip etti. Ancak Kanada, Almanya ve İsviçre gibi bazı ülkeler kar elde ederek sırasıyla 35 milyon dolar, 77 milyon dolar ve 39 milyon dolarlık çıkışa neden oldu.

Blockchain hisseleri aynı yükseliş hissini paylaşmadı ve toplamda 2,5 milyon dolarlık küçük çıkışlar yaşandı.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Gino Matos, https://cryptobriefing.com/weekly-crypto-inflows-shatter-records/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir