BeinCryptoKriptohaber

Kripto Yatırımları, Bitcoin ETF’lerine İlgiyle 4,3 Milyar Dolara Ulaştı

Kripto para yatırımları, Ocak ayında Bitcoin spot ETF (borsa yatırım fonları) onaylarına atfedilen artan sermaye girişlerini kaydetmeye devam ediyor.

Bitcoin geçen hafta 1,97 milyar dolara kadar giriş kaydetti, onu 69 milyon dolarlık pozitif akışla Ethereum izledi.

Kripto Yatırımları Geçen Hafta 2 Milyar Dolara Ulaştı

Kripto para yatırım girişleri beş haftada 4,3 milyar dolara ulaştı. Geçen hafta görüldü 2 milyar dolarlık pozitif akışBTC 1,97 milyar dolarla liderliğini sürdürüyor ve onu takip ediyor. ETH 69 milyon dolar.

BTC kıdemlisi Kyle Chassé Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Ethereum ayrıca 69 milyon dolarlık girişle BÜYÜK bir hafta yaşadı; bu da Mart ayından bu yana en yüksek seviyeyi gördü” dedi. postalamak X’te.

Bitcoin, kurumsal ve perakende yatırımcıların artan ilgisinin etkisiyle art arda 19 gün boyunca giriş gördü. Şu anda, ETF’ler tüm Bitcoin’in %5’ini elinde tutuyor ve 34 ETF, 1.000.000 BTC’nin üzerinde kontrol sağlıyor. Geçtiğimiz hafta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanan 11 ETF, 25.729 BTC satın aldı. Bu miktar 3.150 BTC’den neredeyse sekiz kat daha fazla mayınlı aynı dönemde.

Devamını oku: Bitcoin ETF Ticareti Nasıl Yapılır: Adım Adım Bir Yaklaşım

BTC ETF varlıkları
Holdings’in BTC ETF’leri. Kaynak: Madeni para camı

Bitcoin ETF’leri ABD’de şu anda tüm BTC’nin neredeyse %5’i bulunuyor. Coinglass’a göre spot fonlarda Pazartesi itibarıyla toplam 1.043.775 BTC bulunuyor. Şu anda dolaşımda olan 19,71 milyon BTC, mevcut Bitcoin fiyatına göre 1,36 trilyon dolar değerinde olup, önümüzdeki yüzyılda 21 milyon BTC sınırına ulaşılması bekleniyor.

Yatırımcılar ETF’ler aracılığıyla BTC’ye yatırım yapmaya çalışsa da Bitcoin fiyatı, 14 Mart’ta kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.777 $’a ulaşamadı. Uzmanlar bunu şuna bağlıyor: Hedge fonları arasında büyük açık.

“ETF’ler deli gibi istiflenirken Bitcoin fiyatı neden baskılanıyor? Çünkü hedge fonları kısa devre BTC rekor seviyelerde” dedi önde gelen trader Quinten belirtilen.

Hedge fonları, satış yaptıkları bir ticaret stratejisinin parçası olarak tarihsel olarak BTC’ye short pozisyon açmıştır. vadeli işlemler Beklenen fiyat düşüşlerinden kar elde etmek için sözleşmeler. BTC odaklı 21st Capital’in kurucu ortağı Sina G, hedge fonlarının kısa pozisyonlar BTC’deki ilginin sinyalini verebilir ticaret stratejisini sürdürmek. Bu, vadeli işlemlerde açığa satış yaparken aynı zamanda spot ve vadeli işlem piyasaları arasındaki fiyat farklılıklarından yararlanmak için varlığı satın almayı içerir.

Devamını oku: Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Tipik bir senaryoda kısa süreli bir sıkışma meydana gelecektir. Bu, Bitcoin fiyatları yükselmeye başladığında meydana gelir ve kısa pozisyona sahip olanları, pozisyonlarını kapatmak için daha yüksek fiyatlardan BTC’yi geri almaya zorlar. Bu artan satın alma baskısı, Bitcoin’in fiyatını daha da yükselterek daha fazla açığa satış yapan satıcının pozisyonlarından çıkmasına neden oluyor ve fiyat yükselişine katkıda bulunuyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Lockridge, https://beincrypto.com/crypto-investments-record-4-3-billion/

Diğer Yazılar

1 of 5.255

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir