BeinCryptoKriptohaber

KuCoin, ABD Düzenleyici Davası Arasında Hong Kong’dan Çıktı

KuCoin’in Hong Kong’daki bağlı kuruluşu HKVAEX, sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) lisansı başvurusunu geri çekti.

Bu hamle, kripto para borsasının küresel olarak karşı karşıya olduğu yoğunlaştırılmış düzenleyici incelemeyi yansıtıyor. Özellikle, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DoJ) yakın zamanda suçlanan KuCoin kara para aklama düzenlemelerini ihlal etmek.

KuCoin Hong Kong’dan Çekiliyor

Hong Kong’daki lisanslama sürecindeki bu geri çekilme, artan düzenleyici baskıların ortasında KuCoin’in uyumluluk çabalarının daha geniş bir şekilde yeniden kalibre edileceğine işaret ediyor. Sektördeki kişiler, VASP lisans başvurusundan vazgeçme kararının KuCoin’in mevzuata uygunluk yaklaşımını elden geçirme niyetinin sinyali olabileceğini düşünüyor.

Çinli muhabir Colin Wu, “Üç bağımsız kaynak, KuCoin’in faaliyetlerini durdurmayı ve borsayı 2023’te satmayı düşündüğünü doğruladı. KuCoin, 2023’te ABD tarafından suç soruşturmasına başlatıldı ve ayrıca Çin’de çok sayıda soruşturmaya tabi tutuldu.” söz konusu.

Dahası, borsanın stratejik ekseni ABD düzenleyici kurumlarının yeni uygulama eylemlerinden etkilenmiş görünüyor. Bunlar KuCoin’in küresel operasyonel duruşunun potansiyel olarak yeniden değerlendirildiğini gösteriyor. Yasal zorlukların ışığında, Hong Kong düzenleyicilerinin olası bir ret beklentisi de bir rol oynamış olabilir.

Devamını oku: ABD Kullanıcıları için En İyi 15 KuCoin Alternatifi

Emtia Komiseri Caroline D. Pham Vadeli işlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tartıldı üzerinde KuCoin’e karşı yasal işlemler. Bir açıklamada, CFTC’nin ABD’li yatırımcıları korumaya yönelik “agresif yaptırım” tutumunun altını çizdi.

“CFTC, kayıt dışı kripto varlık türevleri ticaret platformları ve diğer yasa ihlalleri iddialarını takip etme yetkimizi kullanarak başka bir agresif yaptırım davası açtı. Komisyon Üyesi Pham, “İcra Dairesi’nin pazarlarımızı koruma konusundaki ihtiyatlılığını takdir ediyorum” dedi.

Bu yaptırım eylemlerinin ardından KuCoin’in ERC-20 token rezervleri şahit oldum %58 gibi çarpıcı bir düşüş. Aslında, KuCoin rezervleri düştü 1,22 milyar dolardan 710 milyon dolara çıktı.

KuCoin ERC-20 Cüzdanları
KuCoin ERC-20 Cüzdan Denge. Kaynak: Kaiko

Bu sert düşüş, düzenleyici zorlukların acil mali etkisini yansıtıyor KuCoin yüzler. Aynı zamanda borsanın gelişen düzenleyici ortamda dikkatli bir şekilde gezinmeye yönelik acil ihtiyacını da vurguluyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/kucoin-retreats-hong-kong-regulatory-pressure/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir