BeinCryptoKriptohaber

KuCoin Çekimleri ABD’nin Suçlamalarının Ardından 1 Milyar Doları Aştı

KuCoinÖnde gelen bir kripto para borsası olan , şu anda çalkantılı bir dönemle karşı karşıya. ABD hükümetinin suç duyurusunun ardından platform, yalnızca Ethereum blockchain üzerinden yaklaşık 500 milyon dolarlık varlığın çekildiğini gördü.

SpotOnChain’in öne çıkan verileri önemli para çekme işlemleriSon saatlerde KuCoin’in Ethereum varlıklarından 274 milyon USDT ve 15.500 ETH dahil. Buna rağmen borsanın Ethereum sıcak cüzdanlarında hala 3,6 milyar doların üzerinde varlık bulunuyor.

CEO Konuşurken KuCoin Çekimleri Devam Ediyor

Üstelik 0xscope, KuCoin’in kabaca net bir çıkış yaşadığını gösteriyor Son 24 saatte 1.195 milyar dolar. Ancak borsanın varlık tabanı, borsa tokenleri de dahil olmak üzere 4,02 milyar dolar seviyesinde güçlü kalmayı sürdürüyor.

Şaşırtıcı bir gelişmeyle WuBlockchain, KuCoin’in bunu dikkate aldığını açıkladı. 2023’te kapatılıp satılıyor. Bu, ABD liderliğindeki bir suç soruşturması ve Çin’deki çeşitli soruşturmaların ardından geldi. Ek olarak ABD iddianamesi, KuCoin’in kara para aklamayı önleme çabaları ve müşteri kimlik doğrulaması konusundaki iddia edilen eksikliklerine işaret ediyor. Bu boşlukların KuCoin’i yasa dışı fonlar için bir kanal olarak konumlandırdığı bildiriliyor. 9 milyar doların üzerinde şüpheli işlem.

Devamını oku: 2024 Yılının En İyi 12 Merkezi Olmayan Borsası

HSI’den Sorumlu Özel Temsilci Vekili Darren McCormack, borsanın yasal bağlılığın potansiyel maliyeti pahasına hızla büyüdüğünü vurgulayarak durum hakkında şunları söyledi:

“KuCoin’in 30 milyondan fazla müşteriye ulaşması, yasal uyumsuzluk iddialarına rağmen gerçekleşti.” McCormack belirtti.

Yanıt olarak KuCoin CEO’su Johnny Lyu şunları söyledi: ortak düzenleme zorluklarını vurguladı gelişen endüstrilerle karşı karşıyayız. Borsa, Hindistan Mali İstihbarat Birimi’ne (FIU) yakın zamanda yapılan başarılı kaydın olumlu bir adım olduğunu belirterek, uyum konusundaki kararlılığının altını çizdi. KuCoin, topluluğuna ve ortaklarına operasyonel normallik ve kullanıcı varlığına olan bağlılığı konusunda güvence verdi güvenlik.

“Halkın Borsası olarak kullanıcı varlıklarının güvenliğine her şeyin üstünde öncelik veriyoruz. Para yatırma ve çekme dahil tüm işlemler normaldir. Destekleriniz için topluluktaki herkese ve ortaklarımıza teşekkür etmek istiyorum. X’imi açık tutacağım ve hepinizi düzenli olarak bilgilendireceğim,” diye ekledi Lyu.

Bu açıklamalar aracılığıyla KuCoin, yasal ve düzenleyici zorlukların üstesinden gelmeyi amaçlıyor. Borsa, bu çalkantılı zamanlarda paydaşlara uyumluluk ve şeffaf iletişim konusundaki kararlılığı konusunda güvence vermeyi amaçlıyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ryan James, https://beincrypto.com/kucoin-users-withdraw-funds-us-charges/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir