BeinCryptoKriptohaber

Kullanılmayan Bilgi İşlem Gücüyle Kripto Kazanın

Blockchain teknolojisindeki son gelişmeler, bireylerin CPU ve GPU kapasitesi gibi boşta kalan kaynaklarını sunarak kripto kazanmalarına olanak tanıyor.

Bu yaklaşım, kaynak kullanımını optimize eder ve daha esnek ve uygun maliyetli bilgi işlem çözümlerinin önünü açar.

Bilgi İşlem Gücüyle Kripto Kazanın

Blockchain endüstrisi, son yıllarda kullanılmayan bilgi işlem kaynaklarından para kazanma konusunda önemli ilerlemeler kaydetti. Nuco.Cloud CEO’su ve Kurucusu Tobias Adler’e göre blockchain ve bulut madenciliği hızlanarak daha önce boşta olan bilgi işlem gücünün verimli şekilde kullanılmasını sağladı.

“Şirketler, blockchain uygulamalarını daha verimli bir şekilde çalıştırmak ve sunmak için bulut platformlarını giderek daha fazla kullanıyor; bu da daha önce kullanılmayan bilgi işlem gücünden para kazanmayı teşvik ediyor ve aynı zamanda bunu zorunlu kılıyor. Buna ek olarak, merkezi olmayan bulut bilişim gibi sunucusuz blockchain mimarileri, kaynakların daha esnek ve uygun maliyetli bir şekilde kullanılmasına olanak tanıyor,” dedi Adler BeInCrypto’ya.

Bu trend, kullanılmayan bilgi işlem gücünden para kazanılmasını teşvik ediyor ve kaynakların daha esnek ve uygun maliyetli kullanımına olanak tanıyor.

Blockchain teknolojileri kullanımında devrim yarattı kullanılmayan CPU ve GPU gücü, depolama alanı ve internet bant genişliği. Merkezi olmayan platformlar artık kullanıcıların kullanılmayan depolama alanlarını kiralamalarına veya karmaşık görevler için bilgi işlem kapasitesi sunmalarına olanak tanıyor. Bunun karşılığında kripto para kazanıyorlar.

Devamını oku: En İyi Bulut Madenciliği Siteleri 2024: Yeni Başlayanlar Kılavuzu

Bulut Madencilik Süreci
Bulut Madenciliği İşlem. Kaynak: Tekopedia

Ancak saf veri hesaplamaları ile düşük gecikme gerektiren zaman açısından kritik içerik arasında ayrım yapmak önemlidir. Bazı bölgelerdeki zayıf altyapı, merkezi olmayan platformların performansını engelleyebilir. Örneğin Almanya’da bazı kırsal alanlar hala yavaş mobil bağlantılara güveniyor ve bu da merkezi olmayan ağları etkileyebilir.

Bu zorluklara rağmen, merkezi olmayan bulut madenciliği yoluyla bilgi işlem kaynakları sağlayan bireylerin kazanç potansiyeli önemli olabilir. Kripto para birimleri veya platforma özel belirteçlerdeki tazminat, sağlanan bilgi işlem gücü miktarına, kullanılabilirlik süresine ve ağdaki mevcut talebe bağlıdır.

Önemli bir husus, sağlayıcının kullanıcılara kendi hizmet maliyetlerini belirlemelerine izin verip vermediği veya arz ve talebe dayalı otomatik bir hesaplama kullanıp kullanmadığıdır. Yine de kullanıcı dostu bir arayüz ve basitleştirilmiş fiyatlandırma modeli, müşterileri çekmek ve elde tutmak için çok önemlidir.

“Piyasadaki sorun, her madencinin, eBay’e benzer şekilde, bilgi işlem gücünü sağlamaya istekli oldukları kendi fiyatlarını belirleyebilmesidir. Bu, müşteri için belirli bir sunucuyu seçmenin gereksiz derecede karmaşık olduğu anlamına gelir. Ancak bu, arz ve talebe göre otomatik olarak hesaplanırsa, kullanıcı dostu bir arayüzle yepyeni olanakların önünü açar” dedi.

Merkezi Olmayan Bilgi İşlem Gelişecek

Merkezi olmayan bilgi işlem ve depolama ağlarının geleceği umut verici görünüyor. Küresel bulut bilişim pazarı şu anda beklenen 2023’te 626,4 milyar dolardan 2028’de 1.266,4 milyar dolara ve %15,1’lik bir Bileşik Büyüme Oranına ulaşacak.

Bu büyüme perakende, tüketim malları ve sağlık gibi sektörlerde artan talepten kaynaklanmaktadır. Bu, yapay zekanın hızla benimsenmesiyle daha da güçleniyor, makine öğrenmebüyük veri, uç bilişim ve 5G teknolojileri.

Adler, BeInCrypto’ya şunları söyledi: “Merkezi olmayan bilgi işlem ve depolama ağlarının geleceği, bulut bilişim pazarının genel gelişimiyle yakından bağlantılıdır ve teknolojik gelişmelerden ve çeşitli endüstrilerde artan kabulden faydalanacaktır.”

Devamını oku: Ücretsiz Bulut Madenciliği Sağlayıcıları 2024’te Bitcoin Madenciliği Yapacak

Bulut Bilişim Pazar Tahmini
Bulut Bilişim Pazar Tahmini. Kaynak: PiyasalarVePiyasalar

Merkezi olmayan ağlar, kendilerini geleneksel ağlara esnek, güvenli ve uygun maliyetli alternatifler olarak konumlandırarak bu gelişmeden yararlanabilirler. bulut madenciliği çözümleri. Yapay zekayı entegre etmek ve makine öğrenme merkezi olmayan ağlara dönüştürülmesi, bunların verimliliğini ve kapsamını artıracaktır.

Aynı zamanda 5G teknolojisindeki gelişmeler, büyük veri hacimlerini ve yüksek hız gereksinimlerini karşılama performanslarını da artıracak.

Amazon, Microsoft Azure ve Google Cloud gibi merkezi bulut hizmetleri ölçeklenebilirliği ve güvenlik Bulut bilişim ve depolama ile mümkün. Merkezi olmayan ağlar, gelişmiş veri güvenliği ve gizliliği gibi ek avantajlarla birlikte benzer işlevler sunar.

Sorumluluk reddi beyanı

Takiben Güven Projesi Bu makale, sektör uzmanlarının veya bireylerin görüş ve bakış açılarını sunmaktadır. BeInCrypto şeffaf raporlamaya kendini adamıştır, ancak bu makalede ifade edilen görüşler mutlaka BeInCrypto veya personelinin görüşlerini yansıtmaz. Okuyucular, bu içeriğe dayanarak karar vermeden önce bilgileri bağımsız olarak doğrulamalı ve bir profesyonele danışmalıdır. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/earn-crypto-unused-computing-power/

Diğer Yazılar

1 of 5.263

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir