BeinCryptoKriptohaber

Kurucu Ortak Tarafından 10,7 Milyon Dolarlık Ethereum (ETH) Satıldı: Fiyat Etkisi

Kripto para piyasasında kilit oyuncuların hamleleri sektörde dalgalar yaratabilir, yatırımcılar arasında merak ve endişeye yol açabilir. Ethereum kurucu ortağının yakın zamanda yaptığı önemli bir işlem birçok kişinin dikkatini çekti ve bunun ETH’nin fiyatı üzerindeki etkisine ilişkin soruları gündeme getirdi.

Pek çok kişi bunun kripto para birimi için ne anlama geldiğini merak ederken, uzman analizlerini piyasa trendleriyle harmanlamak Ethereum’un gidişatına dair içgörüler sunabilir.

Ethereum Fiyat Düzeltmesine Bağlı mı?

Ethereum kurucu ortağı Jeffrey Wilcke transfer edildi Kripto para borsası Kraken’e 10,7 milyon dolar değerinde 4.300 ETH. İşlem sırasında ETH başına 2.482 $ olarak fiyatlandırılan bu önemli satış, yaklaşan fiyat düzeltmesi potansiyeline ilişkin spekülasyonları ateşledi.

Haziran ayında Wilcke yatırıldı Kraken’e 22.000 ETH, ETH başına 1.870 $ fiyatla 41.1 milyon $ değerinde. Bu mevduatın zamanlaması piyasada yaşanan sert bir gerilemeden önce gerçekleşti ve bu da artık pek çok kişinin tarihin tekerrür edip etmeyeceğini merak etmesine neden oluyor.

Jeffrey Wilcke'nin Ethereum Cüzdanı
Jeffrey Wilcke’nin Ethereum Cüzdanı. Kaynak: Zincirdeki Nokta

Artan satış baskısına rağmen bazı uzmanlar hâlâ Ethereum’un gidişatı konusunda iyimser. Adrian Zduńczyk, kayıt edilmiş Teknik analist, Ethereum’un mevcut piyasa davranışının, daha geniş yükseliş eğilimindeki tek aksaklık olduğunu savunuyor. Ethereum, “olumlu devasa bir kopuşun” ardından bir konsolidasyon aşamasından geçiyor.

Bu formasyon, alt sınırı 880 dolar ve kırılma noktası 2.140 dolar olan yükselen bir üçgenden ortaya çıktı. Ethereum’u bir rotaya oturtmak 3.400 dolarlık beklenen hedefe doğru.

“Ethereum, dipte 2.140 ile 880 dolar arasında uzanan yükselen üçgen paterni üzerinde meydana gelen pozitif devasa bir kırılmanın ardından hızla ilerliyor. Bu yükselen üçgen [Ethereum] Zduńczyk, 3.400 dolarlık bir hedefin beklendiğini söyledi.

Zduńczyk’in analizi, Ethereum’un son fiyat hareketlerinin özellikle piyasanın geri kalanıyla karşılaştırıldığında biraz yavaş olmasına rağmen yükseliş modelinin temel gücünün bozulmadan kaldığını gösteriyor. Klasik bir yükseliş sinyali olan yükselen üçgen, geçici dalgalanmalara rağmen yükseliş trendinin devam ettiğini gösterir.

Devamını oku: Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Dolayısıyla Wilcke’nin bu işlemi, geçen yıl görülen büyüklükte bir fiyat düzeltmesinin habercisi olmayabilir. Yatırımcı duyarlılığı, daha geniş ekonomik faktörler ve Zduńczyk’in işaret ettiği gibi teknik göstergeler de dahil olmak üzere piyasa dinamikleri, Ethereum gibi kripto para birimlerinin yolunu belirlemede kritik bir rol oynuyor.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/ethereum-founder-sells-eth-price-impact/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir