BeinCryptoKriptohaber

Kurumlar Ağır Birikim Yaparken Bitcoin Talep Şoku Yaklaşıyor

Stabilcoin ihraççı Tether ve birkaç ABD spot Bitcoin ETF’si (borsa yatırım fonları) önemli miktarda Bitcoin (BTC) satın alımı gerçekleştirdi. Aslında gelişmeler potansiyel bir talep şokunun sinyalini veriyor.

Tether yakın zamanda rezervlerine 8.888 BTC ekledi. Şu anda toplam varlıkları, yaklaşık 2,8 milyar dolar değerinde, şaşırtıcı bir şekilde 66.465 BTC seviyesinde bulunuyor. Bu arada, spot Bitcoin ETF’leri toplu olarak 650.000 BTC tutarak bir dönüm noktasına ulaştı.

Potansiyel Bitcoin Talep Şoku

Tether’in bugüne kadarki üçüncü en büyük satın alımı olan son satın alımı, Eylül 2022’de başlayan stratejik bir girişimin parçası. O zamandan bu yana şirket sürekli olarak Bitcoin varlıklarını her çeyrekte artırdı.

Bu strateji şuna uygundur: Tether’in rezerv tahsislerindeki değişimiGeleneksel ABD devlet borcundan kripto varlıklarına geçiş. Tether CEO’su Paolo Ardoino bu stratejiyi doğrulayarak, belirtilmiş Şirketin üç aylık kârının %15’ine kadarını Bitcoin’e ayırmayı hedeflediği belirtiliyor.

“Yatırım yapma kararı Dünyanın ilk ve en büyük kripto para birimi Bitcoin, bir yatırım varlığı olarak gücü ve potansiyeli ile desteklenmektedir. Bitcoin dayanıklılığını sürekli olarak kanıtladı ve şu şekilde ortaya çıktı: uzun vadeli bir değer deposu önemli bir büyüme potansiyeline sahip. Ardoino, sınırlı arzı, merkezi olmayan yapısı ve yaygın olarak benimsenmesi, Bitcoin’i hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar arasında tercih edilen bir seçenek olarak konumlandırdı” dedi.

Tether’in artan Bitcoin varlıklarının önemi, BTC’ye yapılan artan yatırımla da yansıtılıyor. Bitcoin ETF’lerini tespit edin. Şu ana kadar lansman gününden bu yana bu ETF’ler toplu olarak 650.000 BTC’ye sahip. Bitcoin’e artan kurumsal ilgi.

K33 Research Kıdemli Araştırmacısı Vetle Lunde’ye göre, ETF’ler tek bir günde 10.570 BTC’lik rekor net giriş gördü. Kuşkusuz bu, kurumsal yatırımcılar arasında Bitcoin’e yönelik artan talebin altını çiziyor.

“Küresel akışlar açısından dün YTD’de en güçlü günlük giriş görüldü. Avrupa ve Kanada ETP’leri hala çıkışlarla karşı karşıya olduğundan ABD bu büyümeyi tek başına taşıyor,” dedi Lunde. katma.

Devamını oku: 2024’te En Çok Bitcoin Sahibi Kim?

ABD Spot ETF'lerinin Tuttuğu Toplam Bitcoin (BTC).
Bitcoin (BTC) ABD Spot ETF’leri tarafından tutulmaktadır. Kaynak: K33 Araştırması

Tether ve Spot Bitcoin ETF’lerinin Bitcoin varlıklarındaki bu paralel artış, Bitcoin pazarındaki talep şoku için potansiyel bir katalizörün altını çiziyor.

Bu büyük finansal oyuncular tarafından önemli miktarda Bitcoin biriktirildiğinden, Bitcoin’in açık piyasalardaki bulunabilirliği azalabilir ve potansiyel olarak fiyatını ve likiditesini etkileyebilir. Bu, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın bile beklediği bir senaryo.

“Spot ETF’lere kadar ana akım kurumların bu varlık sınıfına yatırım yapmak için yüksek bant genişliğine uygun bir kanalı yoktu. Sanırım spotun onayı [Bitcoin] ETF’ler kesinlikle talep şokuna yol açacak önemli bir katalizör olacak… Bu oldukça önemli bir olay” dedi Saylor.

Devamını oku: Bitcoin (BTC) Nasıl Satın Alınır ve Bilmeniz Gereken Her Şey

Tether’in ve spot Bitcoin ETF’lerinin eylemleri, ana akım finansta kripto para birimlerinin artan kabulünün altını çiziyor ve Bitcoin’in evriminde yeni bir aşamanın habercisi olabilir.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/bitcoin-demand-shock-heavy-accumulation/

Diğer Yazılar

1 of 3.308

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir