Crypto BriefingKriptohaber

LayerZero, Sybil airdrop çiftçilerinin kendi raporlarını vermelerini talep ediyor

Bu makaleyi paylaş

Uyumsuz blok zincirleri arasındaki bağlantıları sağlayan bir protokol olan LayerZero, sybil airdrop çiftçilerine, azaltılmış token tahsisi karşılığında 17 Mayıs’a kadar adreslerini kendileri bildirme fırsatı verdi.

LayerZero’ya göre öne çıkmaya karar verenler almak Amaçlanan tahsisin %15’i, bunu yapmayanlar ise planlanan token airdrop’undan “hiçbir şey” alamama riskiyle karşı karşıyadır.

Sybil airdrop çiftçiliği, bireylerin airdrop programlarından yararlanmak için birden fazla sahte kimlik veya hesap oluşturarak Sybil saldırılarına giriştiği, görünüşte aldatıcı bir uygulamayı ifade eder.

Sybil saldırısı, bir kişinin yasal olarak hak ettiğinden daha fazla airdrop tokenı almak gibi haksız bir avantaj elde etmek için çok sayıda sahte hesap oluşturması durumunda gerçekleştirilir. Bu davranış, airdrop programlarının algılanan adilliğini ve güvenliğini baltaladığı için etik dışı kabul edildi, ancak uzaydaki pek çok kişi bunu hala bir yöntem olarak kullanıyor.

LayerZero’dan bir blog yazısı, projenin sorunu nasıl ele almayı ve uygulamayı nasıl planladığını ayrıntılarıyla anlatıyor sybil filtreleme yöntemleri Paralı asker havadan çiftçilik faaliyetini tespit etmek için kullanılır.

Özellikle, filtreleme parametrelerinden bazıları, değersiz NFT’lerin basılmasını ve etkinliği kaydetmek için birden fazla blok zincirinde düşük değerli işlemlerin spam olarak gönderilmesini içerir.

Kullanıcıların airdrop paylarını artırmak için birden fazla adres oluşturmak gibi taktikleri benimsediği Sybil etkinliği, kripto projeleri için önemli bir konu. Bu özellikle bir airdrop beklendiğinde doğrudur; çünkü paralı asker çiftçileri fonlarını henüz token dağıtmamış projelere aktarırken, token dağıtımı gerçekleştiğinde kullanıcı etkinliği genellikle azalır.

LayerZero, X gönderisinde şunları belirtti: “Tüm sybil kullanıcılarına, hiçbir soru sorulmadan, amaçlanan tahsisin %15’i karşılığında önümüzdeki 14 gün içinde kendi kendilerine rapor verme fırsatı veriyoruz.”

LayerZero’nun kendisi de airdrop anlık görüntüsünün duyurulmasından bu yana kullanıcı aktivitesinde bir düşüş yaşadı. Protokolün zincir içi araştırmacısından alınan verilere göre, günlük zincirler arası işlemler, airdrop duyurusundan önceki gün olan 30 Nisan’da yaklaşık 300.000’den şu anda yaklaşık 150.000’e düştü; bu da %50’den fazla bir düşüşü temsil ediyor.

Airdrop sonrası kullanıcıların kitlesel çıkışını engellemek için bazı kripto projeleri, tokenleri birden fazla turda dağıtma sürecini benimsemeye başladı.

Merkezi olmayan borsa Jüpiter ve Ethereum yeniden alım platformu EigenLayer gibi protokoller bu yaklaşımı seçmiştir. Bu konuda spekülasyonlar ortaya çıktı KatmanSıfır ekibin belirttiği gibi, davayı takip edebilir 1 Mayıs’ın anlık görüntüsü Airdrop’un ilkiydi, bu da gelecekteki anlık görüntülerin olasılığını akla getiriyor.

Bu makaleyi paylaş


kaynak: Vince Dioquino, https://cryptobriefing.com/layerzero-sybil-airdrop-crackdown/

Diğer Yazılar

1 of 4.674

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir