BeinCryptoKriptohaber

Likit Yeniden Alımı TVL’de 8,4 Milyar Dolara Ulaştı

Merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü, likit yeniden alım tokenlarının (LRT’ler) yaklaşık 8,5 milyar dolarlık şaşırtıcı bir toplam kilitli değere (TVL) ulaşmasıyla dönüştürücü bir trende tanık oluyor.

Bu dalgalanma, daha geniş bir anlatının altını çiziyor. DeFi yatırım dinamiklerinde bir değişime işaret ediyor.

Hangi Likit Yeniden Alım Protokolleri TVL Büyümesine Katkıda Bulunuyor?

Bu suçlamanın başında EtherFi, tek başına 3,3 milyar doları aşan bir TVL’ye komuta ediyor. Sonuç olarak Renzo, Kelp ve Puffer gibi protokoller de benzeri görülmemiş bir büyüme yaşıyor.

Etherfi’nin hakimiyeti ve onu 2,2 milyar dolarla Renzo ve 1,3 milyar dolarla Puffer izliyor. Piyasanın likit yeniden stoklama iştahı. Dahası, Kelp ve EigenPie sırasıyla 750 milyon dolar ve 342 milyon doların üzerinde TVL ile önemli katkı sağlıyor.

Takma adlı DeFi araştırmacısı Hildobby, “Liquid yeniden alım protokolleri artık, çoğu 2024’te stake edilmiş olan stake edilmiş Ethereum’un neredeyse %5’ini kontrol ediyor” dedi. söz konusu.

Devamını oku: Ethereum Yeniden Alma: Nedir ve Nasıl Çalışır?

Likit Yeniden Alım TVL Sıralaması
Likit Yeniden Alım TVL Sıralaması. Kaynak: DefiLlama

Daha da önemlisi, EigenLayer’ın benimsenmesi bu eğilimin merkezinde yer alıyor. Yeniden stake etmeyi kolaylaştırarak kullanıcıların fonlarına erişimini sürdürmelerine olanak tanıyor ve bu da bu protokollerdeki TVL’yi artırıyor.

Üstelik, EigenLayer çok önemli bir unsur haline geldi bu ekosistemde TVL’si şu anda 12,4 milyar doları aştı. Protokolün ağı geliştirmek için bu fonlardan yararlanma stratejisi güvenlik dikkat çekicidir.

Özellikle Şubat 2024’ten bu yana EigenLayer ve diğer yeniden alım platformları topluluğun dikkatini çekmeye başladı. BeInCrypto tarafından hazırlanan bir rapor vurgulandı EigenLayer’ın TVL’sinde %171’lik dikkate değer bir artış Şubat ayında yalnızca bir hafta içinde gerçekleşen bu yükseliş, piyasanın likit alımına yönelik coşkusunu ortaya koyuyor.

EigenLayer’daki mevduatların yeniden tahsil edilmesinin geçici olarak durdurulmasına rağmen, LRT’lere olan ilgi hala yüksek. EtherFi, Renzo ve Kelp gibi protokoller, Eigen aracılığıyla ek ödüller vaat ederek, yeniden alım için Ethereum mevduatlarını çekmeye devam ediyor. Bu hamle momentumu korudu ve sıvı alımının büyümesini destekledi.

Cazibesi bir EigenLayer airdrop’u DeFi topluluğunu daha da canlandırdı. Birçoğu, airdrop umutlarını artırmak için stake edilmiş Ethereum’u EigenLayer’a yatırıyor. Bu strateji, DeFi sektörü içinde getirileri en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan gelişen taktiklerin bir göstergesidir.

Devamını oku: EigenLayer Nedir?

TVL’deki ve stratejik yeniden alım uygulamalarındaki tutarlı artış, gerçekten de DeFi alanında çok önemli bir anlatı olarak likit yeniden alım potansiyelinin ortaya çıktığını vurguluyor.

DeFi analisti Chrome, “Likitlerin yeniden stoklanması önümüzdeki on yılın ana anlatısı olacak” dedi söz konusu.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/liquid-restaking-defi-narrative-tvl/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir