BeinCryptoKriptohaber

Litecoin (LTC) Fiyatı 600 Günlük Destekte Yükselecek mi?

Litecoin (LTC) fiyatı, 600 gündür var olan uzun vadeli destek trend çizgisinin üzerinde işlem görüyor.

LTC dün küçük bir destek seviyesinden sıçradı ancak önceki düşük seviyeyi geri almayı başaramadı.

Litecoin Desteğin Üzerinde Kalabilir mi?

Haftalık zaman dilimi teknik analizi şunu gösteriyor: LTC fiyatı arttı Yaklaşık 600 gün boyunca yükselen bir destek trend çizgisinin yanında. Trend çizgisi, en son bu hafta olmak üzere birçok kez doğrulandı (yeşil simgeler).

Şu anda trend çizgisi yatay bir destek alanıyla da örtüşüyor.

iken LTC fiyatı Ağustos 2023’te yükselişe geçtiAncak bunu sürdürmekte başarısız oldu ve tekrar destek trend çizgisine yakın işlem gördü.

Litecoin ekibi yakın zamanda şunu duyurdu: EDX, kurumsal bir değişim Finans dünyasının en büyük isimlerinden bazılarının desteğiyle Asya’ya doğru genişliyor. EDX, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ticaretini destekler.

Litecoin (LTC) Fiyat Hareketi
LTC/USDT Haftalık Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) düşüş eğilimi gösteriyor.

RSI yatırımcıların kullandığı bir momentum göstergesidir Bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağını değerlendirmek.

50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi boğaların hâlâ avantajlı olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki okumalar tam tersini gösteriyor. Gösterge 50’nin altında ve düşüyor (kırmızı daire), düşüş eğilimi gösteriyor.

LTC Fiyat Tahmini: Fiyat Sıçrayışı Sürdürebilir mi?

altı saatlik zaman diliminden teknik analiz LTC fiyatının uzun vadeli destek seviyesinden kırılma olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Bunun nedeni fiyat hareketi ve RSI’dır.

Fiyat hareketi şunu gösteriyor LTC azalan direnç trend çizgisi altında düştü En son ret (kırmızı simge) 12 Ocak’ta gerçekleşti ve 68 dolarlık yatay alandan bir kırılmaya yol açtı.

Devamını oku: Litecoin (LTC) Nasıl Satın Alınır? 4 Kolay Adımda

Dün, LTC 63,50 dolarlık yatay destek alanından sıçradı. Ancak bu, 68 dolarlık seviyeyle karşılaştırıldığında küçük bir seviye.

Ek olarak altı saatlik RSI, önceki yükselişten önceki yükseliş eğilimi trend çizgisinden (yeşil) ayrıldığı için düşüş işaretleri gösteriyor. Eğer LTC fiyatı 63,50 doların altına düştü60,50 dolardaki bir sonraki en yakın desteğe %8 düşebilir.

Litecoin (LTC) Fiyat Hareketi
LTC/USD Altı Saatlik Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu düşüş yönlü LTC fiyat tahminine rağmen68 dolarlık alanın geri kazanılması, 73 dolarlık direnç trend çizgisinde %12’lik bir artışı tetikleyebilir.

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için, buraya tıklayın

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/litecoin-ltc-price-bounce-support/

Diğer Yazılar

1 of 3.308

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir