BeinCryptoKriptohaber

Litecoin (LTC) Fiyatı Nisandan Önce 100 Doları Görecek mi?

Litecoin (LTC) fiyatı, yatırımcıların kesin olarak kayıp yaşayacağı Mart ortasındaki düşüş haftasının ardından son birkaç günde toparlanma kaydetti.

Bununla birlikte, LTC yalnızca kayıpları neredeyse telafi etmekle kalmadı, aynı zamanda yakında gerçekleşebilecek olan 100 doları geri almaya da çok yakın.

Litecoin Ödüllendirici Görünüyor

Litecoin’in fiyatı bu yazının yazıldığı sırada 95 dolardan işlem görüyor, şu anda en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yer alıyor. Son ralli, Rezerv Riski metriğinde açıkça görülen varlık etrafındaki yükseliş eğilimini yeniden alevlendirdi.

Rezerv Riski, belirli bir kripto para birimini zaman içinde tutmanın getirdiği riski analiz etmek ve değerlendirmek için kullanılan bir göstergedir. Gösterge yeşil bölgede olduğunda, yatırımcıların güveninin yüksek olması nedeniyle varlığın ödüllendirici olduğu kabul edilir.

Litecoin’de de durum aynı Şu anda Rezerv Riski yeşil bölgenin hemen altında olduğundan. Bu, yatırımcıları LTC’ye yönlendirerek altcoin fiyatını etkili bir şekilde artıracaktır.

Litecoin Rezerv Riski.
Litecoin Rezerv Riski. Kaynak: Cam düğüm

Devamını oku: Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Ayrıca, altcoin’in halihazırda gözlemlendiği gibi daha fazla artış kaydetmesi bekleniyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI). RSI fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçen bir momentum osilatörüdür ve bir varlığın aşırı alım ya da aşırı satım durumunu önermektedir.

Litecoin RSI'sı.
Litecoin RSI’sı. Kaynak: Ticaret Görünümü

LTC hala 70,0 seviyesinin altında olduğundan aşırı alımda değil ancak yükseliş bölgesinde yükselişe hazırlanıyor.

LTC Fiyat Tahmini: Herhangi Bir Engel Var mı?

Litecoin fiyatı %22 yükselişin ardından Geçtiğimiz hafta %61,8 Fibonacci Retracement seviyesini desteğe çevirip test etmeyi başardı. Yatırımcılar bu seviyeyi 93 dolarda, bir zamanlar destek olarak oluşturulan yükseliş trendleri için sıçrama noktası görevi gören boğa koşusu destek tabanı olarak işaretliyor.

Bu da Litecoin fiyatını yükseliş noktasına yerleştiriyor ve bir sonraki büyük direnç 102 dolarda bulunuyor. Yukarıda belirtilen koşullar göz önüne alındığında, şaşırtıcı olmayacaktır. LTC bir sıçrama girişiminde bulundu ve bariyeri aşmayı başardı. Bu da altcoin’in 100 doları geçmesine yardımcı olacak.

LTC/USDT 1 günlük grafik.
LTC/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Devamını oku: 2024 Yılının En İyi 7 Litecoin (LTC) Cüzdanı

Ancak kar potansiyeli yatırımcıları tetikte ve satışa hazır tutacak; bu da uzun vadeli sahiplerinin (LTH) niyeti gibi görünüyor. LTH’nin konumunu değerlendirmek için kullanılan bir ölçüm olan canlılık, bir artışa dikkat çekiyor. Canlılığın artması, uzun vadeli sahiplerinin pozisyonları tasfiye ettiğine dair bir sinyaldir.

Litecoin Canlılığı.
Litecoin Canlılığı. Kaynak: Cam düğüm

Böylece bu LTH’ler Litecoin fiyatının 100 doları geçme girişiminde direnç haline gelebilir. Başarısız olursa altcoin yükseliş tezini geçersiz kılacak. LTC’yi 86 dolara getiriyoruz.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/ltc-price-key-resistance-before-april/

Diğer Yazılar

1 of 3.913

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir