BeinCryptoKriptohaber

Litecoin (LTC) Madenciliği Zorluğu Artıyor

Litecoin (LTC) fiyatı geçen hafta uzun vadeli yatay ve çapraz destek alanında sıçradı.

Daha düşük zaman dilimlerinde olumlu işaretler olmasına rağmen fiyat henüz önemli bir artışa başlamadı.

Litecoin Desteğe Dönmeye Çalışıyor

Haftalık zaman diliminde, LTC’nin fiyat hareketi zirveden bir düşüş gösteriyor Temmuz 2023’te 115 dolardı. Düşüş, ağustos ayında 56 dolara kadar düştü. Kısa bir toparlanma ve ardından gelen düşüşün ardından Litecoin fiyatı daha yüksek bir dip (yeşil simge) oluşturdu.

Litecoin fiyatındaki bu sıçrama, uzun süredir devam eden yükselen destek trend çizgisi. Trend çizgisi yaklaşık 600 gündür varlığını sürdürüyor ve destek ve direnç görevi gören yatay bir alanla örtüşüyor.

Litecoin (LTC) Fiyat Hareketi
LTC/USDT Haftalık Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Tüccarlar genellikle şunları kullanır: Bir momentum göstergesi olarak Göreceli Güç Endeksi (RSI) Bir piyasanın aşırı alım veya aşırı satım durumunda olup olmadığını değerlendirmek, bir varlığı biriktirme veya satma kararlarına rehberlik etmek.

Ne zaman RSI 50’yi aştığında ve trend yukarı yönlü olduğunda boğalar avantajını koruyor; tersine, okuma 50’nin altına düşerse bunun tersi geçerli olur. Şu anda haftalık RSI 50 seviyesinde bulunuyor ve bu da belirsiz bir trende işaret ediyor.

Devamını oku: En İyi 7 Litecoin (LTC) Cüzdanı 2023 için

Litecoin Madenciliği Zorluğu Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bugün Litecoin ekibi madencilik zorluğunun tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını duyurdu. Bu, ağın büyümesinin ve artan olgunluğun bir işaretidir.

Litecoin (LTC) Madencilik Zorluğu
Litecoin Madenciliği Zorluk Tablosu Kaynak: X

Ayrıca ekip şunları duyurdu: Litecoin ağında halihazırda 18.000.000 sıra numarası kayıtlı durumda.

Devamını oku: Litecoin (LTC) Nasıl Satın Alınır? 4 Kolay Adımda

LTC Fiyat Tahmini: Fiyat Geri Dönüşe Başladı mı?

Gibi haftalık zaman diliminin analizi2 günlük grafik trendin yönüne dair net bir teyit sağlamıyor. Yine de dalga sayısı yükseliş senaryosuna doğru ilerliyor.

Elliott Dalga teorisiTekrarlanan uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini incelemeyi içeren analiz, bir trendin gidişatını ayırt etmek için kullanılır. Hakim dalga sayımı, beş dalgalık yukarı yönlü hareketin tamamlandığını ve Haziran 2022’de başlatılan ABC düzeltme yapısının tamamlandığını gösteriyor.

Bu senaryoya göre, Litecoin başka bir yükseliş hareketine başladı (beyaz) Eylül 2023’te. LTC’nin %75 artması bekleniyor Bu yukarı yönlü hareketler aynı uzunlukta olursa bir sonraki direnç seviyesi olan 122 dolara ulaşılır.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini
LTC/USDT 2 Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Buna rağmen LTC fiyatı için yükseliş tahminiEylül 2023’ün en düşük seviyesi olan 57,30 doların (kırmızı) altına bir düşüşün yükseliş sayımını boşa çıkaracağını belirtmek çok önemli. Böyle bir senaryoda Litecoin %30’luk bir düşüş yaşayabilir ve 48 dolardan destek bulabilir.

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/litecoin-ltc-mining-difficulty/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir