BeinCryptoKriptohaber

Madenci Satışları Sırasında Piyasa Etkileri?

Bitcoin opsiyonlarının son kullanma tarihi geldi ve bu Cuma, çok büyük bir kavramsal değerin sona erme tarihi olan bir ay sonu etkinliği olacak. Dahası, Gri tonlamanın boşaltılması ve madencilerin satış yapması nedeniyle kripto piyasalarında satış baskısı artıyor, seçenekler baskıyı artıracak mı?

Yaklaşık 93.600 Bitcoin opsiyon sözleşmesinin süresi 26 Ocak’ta dolacak. Bu haftanın ay sonu sona erme etkinliği şu şekilde: geçen haftaya göre çok daha büyükDolayısıyla spot piyasalar üzerinde daha büyük bir etkisi olabilir.

Bitcoin Opsiyonlarının Sona Ermesi

Deribit’e göre bu haftanın süresi dolan devasa Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin kavramsal değeri 3,4 milyar dolar. Satım/alma oranı 0,51’dir; bu, satım veya kısa sözleşmelere göre iki kat daha fazla alım veya uzun sözleşme satıldığı anlamına gelir.

Bu seviyede 22.719 çağrı sözleşmesiyle 50.000 dolarlık kullanım fiyatında hala çok fazla açık pozisyon var. Ancak kısa vadede trend düşüş gösteriyor, bu nedenle açığa satış yapanlar OI’nin en yüksek satış fiyatı olan 40.000 $’lık kullanım fiyatıyla kar elde edebilirler.

Bitiş tarihine kadar Bitcoin OI.  Kaynak: Deribit
Bitiş tarihine kadar Bitcoin OI. Kaynak: deribit

Yunanlılar Canlı yorum yaptı Opsiyon blok ticareti, ay sonu değişimleri nedeniyle dün Bitcoin opsiyon ticaretine hakim oldu.

Aramaları engelleme ve yerleştirmeleri engellemenin her biri hacmin %30’unu oluşturuyordu,

“Bu büyük ölçüde dört tasfiye edici blok ticaretinden ve birkaç çapraz spreadden oluşuyordu. Açıkça söylemek gerekirse, büyük oyuncular kısa vadeli (bir ay içinde) yükseliş riskini çok az görüyor, ancak Mayıs ayından önce büyük dalgalanmalar görüyor.”

Devamını oku: Bir Profesyonel Gibi Bitcoin Vadeli İşlemleri ve Opsiyonları Nasıl Ticaret Yapılır?

Bugün sona eren büyük Bitcoin opsiyonlarına ek olarak, 26 Ocak’ta sona eren 931.610 Ethereum opsiyon sözleşmesi var.

Bunların kavramsal değeri 2,07 milyar dolar ve satım/alma oranı 0,31’dir. Bu, uzun vadeli veya alımlı sözleşme satıcılarının sayısının, kısa veya vadeli sözleşmeler satan satıcılardan çok daha fazla olduğu anlamına geliyor ve bu da türev tüccarları arasında Ethereum için düşüş yönlü bir görünüm olduğunu gösteriyor.

Kripto Piyasalarına Etkisi

Kripto piyasaları son 24 saatte %0,5 artışla 1,64 trilyon dolara ulaştı. Ancak piyasaların son dönemdeki döngü ortasındaki yükselişinden sonra düzeltmeye devam etmesi nedeniyle kısa vadeli eğilim hâlâ aşağı yönlü.

Bitcoin fiyatlar geri alındı Cuma sabahı Asya ticaret seansında 40.100 dolar. Üstelik varlık 25 Ocak’taki geç işlemlerde gün içi en düşük seviyesi olan 39.538 dolara geriledi.

Ethereum fiyatları bu yazının yazıldığı sırada %0,5 artışla 2.224 dolardaydı ancak geçen hafta %10 düşüş yaşadı.

Bitcoin satışı Gri tonlamadan gelen basınç ve madenciler şu anda ayıları kontrol altında tutuyor. Bu arada Celsius, alacaklılara dağıtılmak üzere büyük miktarda ETH’yi borsalara taşıyor ve bu da Ethereum piyasaları üzerinde aşağı yönlü bir baskı oluşturuyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgilere ilişkin yapacağı her türlü eylemin riski kesinlikle kendisine aittir.


kaynak: Martin Young, https://beincrypto.com/massive-bitcoin-options-expiry-add-selling-pressure/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir