CointelegraphKriptohaber

Mahkeme kararıyla NFT’ler ve Web3 rastgeleliğinin önemi: Nifty Newsletter

​​Cointelegraph Nifty Newsletter’ın son baskısına hoş geldiniz. Değiştirilemez tokenlarla ilgili en son hikayeleri öğrenmek için okumaya devam edin. Her Çarşamba, Nifty Haber Bülteni sizi en son NFT trendleri ve içgörüleri hakkında daha derinlemesine incelemeniz konusunda bilgilendirir ve ilham verir.

Bu haftanın bülteninde, nasıl bir Değiştirilemez jeton (NFT) Singapur’daki bir mahkeme savaşında odak noktası haline geldi, Web3 oyun sektöründe merkezi olmayan rastgeleliğin önemini öğrenin ve Universal Music Group’un neden Anthropic’i telif hakkı ihlali nedeniyle dava ettiğini öğrenin.

Singapur mahkemesi, ruha bağlı NFT olarak cüzdanlara eklenen dondurma kararına izin verdi

Birleşik Krallık merkezli iSanctuary ve yerel basın hesaplarına göre, Singapur Yüksek Mahkemesi, mali soruşturma firması Intelligent Sanctuary’nin, yasal bir belge içeren NFT’leri, hacklemeyle ilişkili soğuk cüzdanlara eklemesine izin verdi.

Mahkemenin dünya çapında verdiği bir dondurma emri, ruha bağlı NFT’ler olarak tokenize edildi ve söz konusu cüzdanlara eklendi. NFT’ler, cüzdanlarla yapılan işlemleri engellemeyecek ancak karşı taraflara ve borsalara, cüzdanların bir saldırıya karıştığı konusunda bir uyarı görevi görecek. Ayrıca iSanctuary, NFT’ler sayesinde cüzdanlardan ayrılan fonları takip edecek bir araç geliştirdiğini iddia etti. NFT’ler kalıcı olarak cüzdanlara eklenecek.

okumaya devam et

Web3 Oyunlarının adil olması için merkezi olmayan rastgeleliğe ihtiyacı var

Rastgele sayılar, oyunlar, güvenlik sistemleri, merkezi olmayan otonom organizasyon yönetimi ve NFT üretimi gibi birçok uygulamada büyük önem taşıyor. Oyununuz rastgele oluşturulmuş sayılara erişemezse, başlangıçlarınız tekrarlı ve bayat hale gelecektir. Güvenlik sisteminiz kolayca tahmin edilebilen kimlik doğrulama kodlarına dayanıyorsa, fazla güvenlik sağlamıyor demektir. Çeşitliliğe ihtiyaç duyan herhangi bir sistem bunu sağlayamıyorsa, pek etkili olmayacaktır.

Birçok uygulama için bu etkilidir. Her uygulamada gerçek rastgelelik gerekli değildir. Örneğin, rastgele karşılaşmaların olduğu bir video oyununda, oyunun herhangi bir zamanda gerçekleştirebileceği yalnızca sınırlı sayıda eylem olabilir. Belirli bir kapsamın dışındaki değerleri sağlayan sözde rastgele sayı üretecinin (PRNG) pek bir faydası olmayacaktır. Bahisler düşük olduğunda teknik gereksinimler sıklıkla eşleşir. Bununla birlikte, bir PRNG’nin kalitesi önemli ölçüde değişebilir. Bu, birçok kişinin bunlara bağlı olduğu veya çeşitli kullanım durumlarında yüksek riskli uygulamalar için bir sorun olabilir.

okumaya devam et

Universal Music Group, telif hakkı ihlali nedeniyle Anthropic’e dava açtı

Universal Music Group, Concord Publishing ve ABKCO Music & Records, yapay zeka girişimi Anthropic’e, yapay zeka sohbet robotu Claude’u eğitirken telif hakkı ihlali yapmakla suçlayarak dava açtı.

18 Ekim’de açılan davada Anthropic’in, yayıncıların mülkiyeti veya kontrolü altında olan “çok sayıda müzik bestesinin sözleri de dahil olmak üzere telif hakkıyla korunan çok sayıda eseri” “yasadışı” şekilde kopyaladığı ve dağıttığı iddia ediliyor.

okumaya devam et

COINTELEGRAPH’LARA GÖZ ATIN NFT STEEZ DİJİTAL SES DOSYASI

NFT alanında haftanın en dikkat çekici gelişmelerini içeren bu özeti okuduğunuz için teşekkür ederiz. Aktif olarak gelişen bu alanla ilgili daha fazla rapor ve bilgi için önümüzdeki Çarşamba tekrar gelin.