BeinCryptoKriptohaber

MakerDAO, USDe’ye 600 Milyon DAI Tahsis Etmeyi Değerlendiriyor

MakerDAO, popülerlerin yönetim organı DAI stabilcoin, Morpho Labs aracılığıyla hızla büyüyen USDe sentetik dolar stabilcoinine 600 milyon DAI tutarında önemli bir tahsisat yapmayı düşünüyor. Bu stratejik hamle, USDe’nin arkasındaki platform olan Ethena Protokolü’nün yerel ENA token airdrop’unu başlatmaya hazırlandığı dönemde geldi.

Bu karar, kuruluşun USDe’nin potansiyeline olan güvenini yansıtıyor. Ayrıca teklifin hayata geçmesi Ethena için, özellikle de TVL büyümesi için olumlu bir katalizör olabilir.

USDe Havuzları Kullanıcılara Daha Fazla Avantaj Sağlıyor

Kapsamlı analiz MakerDAO danışma konseyinin bir üyesi olan BA Labs tarafından hazırlanan rapor, MakerDAO ekosistemindeki USDe destekli borç verme havuzlarına yönelik güçlü kullanıcı talebini ortaya koyuyor. Bu tercih bundan kaynaklanıyor USDe’nin cazip getirisi-kazanç potansiyeli ve ENA tokenleri kazanma fırsatı.

Ayrıca, analizin sonucu, orantılı olarak daha büyük bir DAI tahsisi ile daha yüksek kaldıraçlı USDe havuzlarına (%86 ve %91,5 LLTV) odaklanılmasını önermektedir. Ethena’nın revize edilmiş ödül programı, USDe’yi diğer teminat seçeneklerine tercih ederek bu yaklaşımı güçlendiriyor.

Devamını oku: Ethena Protokolü ve USDe Sentetik Doları Nedir?

DAI’nin USDe havuzlarına stratejik olarak yeniden yönlendirilmesi çeşitli avantajlar sağlar. Özellikle USDe, Ethena aracılığıyla anında itfa edilebildiği için teminat için daha düşük likidite riski sunuyor.

Aksine, sUSDe bir haftalık bir stake alma süresi gerektirir. Üstelik bu değişim, Ethena’nın sigorta fonu için daha büyük bir gelir payına sahip olmasına olanak tanıyor. Sonunda Maker’ın Ethena tahsisinin risk profilini zaman içinde artıracak.

Tahsis, saklama, döviz karşı tarafları ve sıvı istiflemeye maruz kalma BA Labs, Ethena’nın bu riskleri azaltmak için attığı adımları kabul ediyor. MakerDAO’nun titiz durum tespiti süreci daha da korur ve potansiyel kayıpları en aza indirirken getirileri en üst düzeye çıkarmak için hesaplanmış bir yaklaşım sağlar.

Risk Azaltma ve Şeffaflık

Analiz ayrıca Ethena Protokolü’nün teminat dökümlerini ve mevduat adreslerini açıklayarak şeffaflığı sürdürme taahhüdünü de belirtiyor.

Bununla birlikte, daha fazla güven ve inanılırlık sağlamak için BA Laboratuvarları ekibi, daha iyi görünürlük gibi ek önlemler önermektedir. vadeli riskten korunma pozisyonları. Bu aynı zamanda ürün ve takas dökümlerini ve emanetçilerin Ethena’ya atfedilebilecek emanet altındaki varlıkları (AUC) doğrulamak için yaptığı periyodik beyanları da içerir.

Devamını oku: USDe Stake Etmek İçin Ethena Finance Nasıl Kullanılır?

Ethena'nın Teminat Dağılımı.
Ethena’nın Teminat Dağılımı. Kaynak: Ethena Kontrol Paneli

MakerDAO’dan gelen bu önemli tahsise yanıt olarak Ethena Labs Büyüme Müdürü Seraphim Czecker, heyecanını ve güvenini dile getirdi.

“Şaka değil: MakerDAO, MorphoLabs aracılığıyla sUSDe ve USDe’ye 600 milyon dolara kadar DAI tahsis etmeyi düşünüyor ve bu miktarın 1 milyar dolara çıkma ihtimali var. Ethena TVL büyümesi iç beklentilerle uyumlu gidiyor” dedi Czeker yazdı.

Buna paralel olarak Ethena Protokolü, 2 Nisan 2024’te, yerel jetonu ENA’yı airdrop’a bırakınkendi topluluğuna.

CoinGecko’ya dayanmaktadır veriUSDe, 1,56 milyar dolarlık piyasa değeriyle küresel stablecoin sıralamasında beşinci sıraya yükseldi. BağUSDC, DAI ve FDUSD.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Lynn Wang, https://beincrypto.com/makerdao-600-million-dai-usde/

Diğer Yazılar

1 of 3.913

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir