BeinCryptoKriptohaber

Manta TVL, Beat Base’e 50 Milyonluk Airdrop Önünde Yükseliyor

Manta Network, dördüncü en büyük Ethereum ikinci katman ölçeklendirme çözümü olarak Coinbase’in Base ağını gölgede bırakıyor. Geçtiğimiz Eylül ayında başlatılan yeni ağ, toplam 840 milyon dolarlık kilitli değer elde etti (TVL) ve MANTA airdrop’unda 50 milyon token sunuyor.

Kullanımdaki artış muhtemelen Aralık ayında uygulamaya konulan yeni bir köprüleme özelliğinden kaynaklanmıştır. havadan yardım ekosistemi kullanan kullanıcılar için.

Manta TVL Staking ile Nasıl Başardı?

Manta, Ethereum ve USDC mevduatları için %4-5 getiri sunuyor. Yatıranlar yaklaşan bir airdrop’ta ücretsiz jetonlar alırlar. Kullanıcılar ayrıca ETH’yi özel bir “EigenLayer” üzerinde yeniden stake edebilir ve para yatırma makbuzlarını Manta ekosistemi içinde kullanabilirler.

Manta sıfır bilgi kanıtları üzerine inşa edilmiştir. Ana ağ, 10 Eylül 2023’te yayına girdi ve 22 Aralık 2023’te 5,88 işlemle zirve işlem hızına ulaştı. Şu anda 30 günlük işlem sayısı 4,52 milyon civarında.

Ayrıca, ağda kilitli toplam değer Aralık ayının ortalarında yukarı doğru hareket etmeye başladı. L2Beat diyor ki TVL şunlardan oluşur: Kanonik köprülü tokenlarda 208 milyon dolar ve harici köprülü tokenlarda 631 milyon dolar. Kilitlenen tutar aşıldı Coinbase’in Base ağında 754 milyon dolar mevcut.

Manta TVL Airdrop'u
Manta TVL | Kaynak: L2Beat

Kullanıcılar, ETH ve USDC’yi ağa bağlayarak MANTA airdrop’una hak kazanabilirler. Toplamda 50.000.000 token dağıtılacak. Binance geçtiğimiz günlerde 18 Ocak 2023’te beş MANTA işlem çiftini başlatacağını söyledi.

Devamını oku: Ocak 2024’te Yaklaşan En İyi Airdrop’lar

Manta Ekosisteminin Durumu Nasıl Olabilir?

Manta, Ethereum’u temel katman olarak kullanan sıfır bilgili bir blockchaindir. Sıfır bilgili blok zincirleri, işlemle ilgili ayrıntıları açıklamadan Ethereum’a işlemlerin geçerli olup olmadığını söyleyebilir.

Toplamalar Ethereum için bir ölçeklendirme çözümüdür 2023’te popülerlik kazandı. Çalıştırılması genellikle pahalıdır. Ek olarak, ana zincire yalnızca sıkıştırılmış veri parçaları gönderirler.

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, toplama ekosistemi 2024’te çeşitlenmeye devam edecek. Ayrıca farklı toplamaların teknik nüansları Ethereum’un geleceğine fayda sağlayacaktır.

“Kaçınılmaz sonuçlarından biri [the rapid expansion of the Ethereum layer 2 ecosystem] şu yönde bir eğilim görüyoruz: Katman 2 projeleri daha heterojen hale geliyor. Bu eğilimin devam etmesini bekliyorum…”

Birçok proje kullanılıyor sıfır bilgi kanıtları 2024’te izlemeye değer olacak. Bunlar arasında Ethereum altyapı sağlayıcısı ConsenSys ve Mantle Finance tarafından geliştirilen Polygon zkEVM, Linea yer alıyor. Ayrıca, proto-dank parçalama olarak adlandırılan sistemin tam olarak uygulanması da dahil olmak üzere yaklaşan Ethereum yükseltmeleri, toplu işlemleri daha ucuz hale getirecek.

Devamını oku: Yeni Başlayanlar İçin Katman-2 Ölçeklendirme Çözümleri Kılavuzu

MANTA airdrop’u Manta’da TVL’deki artış hakkında söyleyecekleriniz var mı? ya da başka bir şey? Lütfen bize yazın veya tartışmaya katılın Telegram kanalı. Ayrıca bizi yakalayabilirsiniz Tiktok, Facebookveya X (Twitter).

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/manta-tvl-beats-base-airdrop/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir