Crypto BriefingKriptohaber

Mastercard, kripto işlemlerine yönelik ‘isim hizmetini’ duyurdu

Bu makaleyi paylaş

Mastercard’ın sahip olduğu duyuruldu bugün, Ethereum Ad Hizmeti gibi ad hizmetleri çözümlerine benzer şekilde, kripto borsası kullanıcılarının takma adlar aracılığıyla kripto gönderip almasına olanak tanıyan bir özellik olan “Mastercard Kripto Kimlik Bilgisi”.

Duyurudaki bir video, banka havalesine benzer şekilde süreci gösteriyor: Kullanıcı, desteklenen borsalar arasında para göndermek ve almak için bir takma ad alır ve bu takma adın cüzdan uyumluluğu doğrulanır, cüzdanın varlığı veya blok zincirini desteklememesi durumunda işlemler engellenir. böylece fon kaybına karşı koruma sağlar.

Mastercard Kripto Kimlik Bilgileri kullanılarak yapılan bir işlem örneği. Resim: Mastercard

Bit2Me, Lirium ve Mercado Bitcoin gibi borsalarda canlı işlem yetenekleri etkinleştirildi ve Latin Amerika ve Avrupa koridorlarında blockchain işlemleri kolaylaştırıldı.

Mastercard Latin Amerika ve Karayipler Ürün ve Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Walter Pimenta, “Mastercard, güvenli, basit ve emniyetli ödemeleri ön plana çıkarmak için teknolojisine, standartlarına ve ortaklıklarına yatırım yapmaya devam ediyor” dedi. “Latin Amerika’da ve dünya genelinde blockchain ve dijital varlıklara olan ilgi artmaya devam ederken, halka açık blockchain ağları üzerinden güvenilir ve doğrulanabilir etkileşimler sunmaya devam etmek hayati önem taşıyor. Mastercard Crypto Credential’ı tam potansiyeline ulaştırmak için bu dinamik ortak grubuyla çalışmaktan heyecan duyuyoruz.”

Arjantin, Brezilya, Şili, Fransa ve diğer bazı ülkelerdeki kullanıcılar artık birden fazla para birimi ve blok zinciri üzerinden sınır ötesi ve yurt içi transferler gerçekleştirebiliyor. Brezilya kripto borsası Foxbit’in Mastercard Crypto Credential pilot ekosistemine katılmasıyla ve Lulubit kullanıcılarının Lirium entegrasyonu aracılığıyla erişim kazanmasıyla genişleme devam ediyor.

Mastercard Crypto Credential, blockchain ağlarındaki etkileşimlerin doğrulanmasını sağlayarak kullanıcıların bir dizi doğrulama standardını karşıladığını ve alıcının cüzdanının aktarılan varlığı desteklediğini doğrular. Bu sistem, tüketicilerin alıcının hangi varlıkları veya zincirleri desteklediğini bilme ihtiyacını ortadan kaldıran meta veri alışverişi yoluyla işlemleri basitleştirir, böylece güven ve kesinlik artar.

Ayrıca Mastercard Kripto Kimlik Bilgisi, şeffaflığı korumak ve yasa dışı faaliyetleri önlemek amacıyla sınır ötesi işlemlere yönelik düzenleyici bir gereklilik olan Seyahat Kuralı bilgilerinin alışverişini destekler.

Duyuru, NFT’ler, biletleme ve diğer ödeme çözümleri dahil olmak üzere gelecekteki potansiyel kullanım senaryolarıyla eşler arası işlemlerin yalnızca başlangıç ​​olduğunu vurguluyor.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Gino Matos, https://cryptobriefing.com/mastercard-crypto-credential-pilot/

Diğer Yazılar

1 of 5.255

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir