BeinCryptoKriptohaber

Maxine Waters, Meta’nın Kripto Para Birimi Katılımını İşaretledi

Kongre üyesi Maxine Waters, Meta Platforms’a (eski adıyla Facebook) bir mektup yazarak kriptoyla ilgili projeleri açıklayan son başvurular hakkında netlik talebinde bulundu. Meta, kripto altyapısını geliştirmek ve ticaret hizmetleri sunmak için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) başvurularda bulundu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndaki (SEC) potansiyel bir kripto sarsıntısının ortasında.

Kongre üyesi, Meta’dan şirketin Web3’ü, dijital varlıkları mı yoksa dijital varlıkları mı takip etmeyi planladığı konusunda yanıtlar istiyor cüzdan projeler. Ayrıca Meta’nın kriptoyla ilişkili madencilik, depolama, iletim ve ödeme teknolojileri yaratma hedefini de anlamak istiyor.

Meta dosyalanmış uygulamalar Pazartesi günü USPTO ile Kriptoyu sosyal medya hizmetleriyle entegre edin ve geliştirmek blockchain ile ilgili teknolojiler. İkincisi ile ilgili olarak şirket şunları arıyor: güvenli hizmet markası uygulamaları için kripto ödemesi doğrulama hizmetleri ve hizmet olarak blockchain. Aynı zamanda şunu da sunmak istiyor:e-cüzdan hizmetleri.”

meta kripto ödemeleri
Sosyal Medya Kripto Ödeme Örneği | Kaynak: İçerik çalışmaları

Devamını oku: Kripto Ödemeleri Nasıl Kabul Edilir: Kısa Bir Kılavuz

Sular Meta’nın kripto planlarına açıklık getirmek istiyor Çalışanlar geçen Ekim ayında şirketin kriptoyla ilgili devam eden bir projesi olmadığını doğruladıktan sonra. Endişesinin nedeni olarak Meta’nın başarısız Diem projesini gösterdi.

“Komite üyeleri daha önce Facebook’un potansiyel bir kripto para birimi yaratmasıyla ilgili endişelerini dile getirmişti… Ancak yukarıda açıklanan ticari marka başvuruları Meta’nın bir kripto para birimi yarattığını gösteriyor gibi görünüyor. dijital varlıklardaki faaliyetini durdurmadı Beri kapatılması [stablecoin project] Gün.”

Devamını oku: 2024’te İzlenecek En İyi 12 Kripto Şirketi

Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu ve diğer iki devlet dairesi, Diem projesinin ticari bir organizasyonun eline çok fazla güç vereceği konusunda uyardı. Daha sonra Diem CEO’su Stuart Levey şunları söyledi:

“Bizim diyaloğumuzdan açıkça anlaşıldı. federal düzenleyiciler proje ilerleyemedi.”

SEC, Kripto Yaklaşımı Nedeniyle Azarlanıyor

Bu arada, ABD Hükümeti Sorumluluk Ofisi (GAO), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto varlıklarını nasıl ele aldığına ilişkin asgari düzeyde endişe buldu. SEC Başkanı Gary Gensler’in çoğu kripto para biriminin menkul kıymet olduğu yönündeki görüşüne katılmadığı görüldü.

Personel sayısının 116 olduğu iddia edilmesine rağmen SEC, özel sektör maaşlarıyla rekabet edemediği için kripto becerilerinden yoksun olabilir. GAO, SEC’in fintech destek grubunun ölçülebilir hedefler geliştirmek 2022-2026 yol haritasıyla uyumlu.

Binance Pazartesi günü mahkemeye başvurdu SEC’in kendisine karşı açtığı davayı reddetmek. SEC’in argümanlarının çoğu, Binance’in SEC’in yetki alanına giren varlıklar sunup sunmadığı üzerine kurulu. Binance’in bir avukatı, SEC’in şirketlerden kaydolmalarını istemesine rağmen henüz kayıt için net bir yol sağlamadığını söyledi.

saniye kripto
SEC, Kripto Varlıklarında Howey Testini Kullanıyor | Kaynak: Kyrian Alex

Binance yargıcı konuyu tavsiyeye almayı seçti. SEC’in kripto para borsası Coinbase’e karşı açtığı davadaki yargıç, SEC’in argümanının mantıklı göründüğünü söyledi. tüm dijital varlıkları ajansın altına getirin‘nin yetki alanı.

“Günün sonunda tüm dijital varlıkların menkul kıymet niteliğinde olduğunu söylemeye çalışıyorsunuz gibi görünüyor. Eğer değilseniz söylediklerinizin sınırı nerede?”

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/meta-pursues-crypto-sec/

Diğer Yazılar

1 of 3.260

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir