BeinCryptoKriptohaber

Mayıs Onayı ve 4 Bin Dolarlık Ethereum ETF Tahmini

Standard Chartered Bank, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Mayıs ayına kadar bir spot Ethereum ETF’sini onaylayacağına dair olumlu bir tahminde bulunarak bu trende katıldı.

Bir analist, 10 Ocak’ta onaylanan spot Bitcoin ETF ile benzer onay modelini izleyeceğini söylüyor.

Standard Chartered Ethereum ETF’de Yükseliş

Yakın tarihli bir raporda, Standard Chartered Bank tahmin eder ABD SEC’in son tarihin tamamını kullanıp 23 Mayıs’ta karar vereceğini söyledi.

En büyük banka Spot Ethereum ETF’nin onaylanmasını öngörüyor, Bu, SEC’in spot Bitcoin ETF’sine ilişkin önceki kararını yansıtıyor.

Standard Chartered’ın FX Araştırma, Batı ve Dijital Varlık Araştırması başkanı Geoff Kendrick, Grayscale Bitcoin Trust’ta (GBTC) spot Bitcoin ETF’ye dönüştürülmesinin ardından yaşanan büyük satışın neden olduğu son spekülasyonlara da değindi.

Devamını oku: Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Bitcoin, Bitcoin ETF onayının açıklanmasının ardından yaklaşık %10 oranında düşüş yaşadı.

Bu düşüş, yatırımcıların GBTC hisselerini satmasından kaynaklanıyor. Buna rağmen Kendrick iyimser senaryonun farklı olacağını Grayscale, Ethereum Trust’ı spot Ethereum ETF’ye dönüştürdüğünde.

Ethereum Fiyat Spekülasyonu Onay Sonrası

Bu tahmin, Ethereum Trust’ın Ethereum ile aynı önemli pazar payına sahip olmamasından kaynaklanıyor Bitcoin Trust’ın Bitcoin için yaptığı gibi.

Ayrıca banka, Ethereum’un onay tarihinden önce 4.000 dolara ulaşacağına inanıyor.

Yayınlandığı tarihte Ethereum’un fiyatı 2.338 dolardı. Bu tahmin Ethereum fiyatında %70’lik bir artışı temsil ediyor.

Ethereum Fiyat Tablosu 1 Aylık.  Kaynak: BeInCrypto
Ethereum Fiyat Tablosu 1 Aylık. Kaynak: BeInCrypto

Kendrick, Ethereum için fiyatın daha istikrarlı kalması gerektiğini açıkladı. Yatırımcılar dönüşümden sonra hisselerini satacak olsa bile:

“Bu faktörler ETH’yi onay sonrası satışlara karşı BTC’ye göre daha az savunmasız hale getirmelidir.”

Onay süreci olayların sırasına benzer 2023’teki spot Bitcoin ETF’si ile gözlemlendi. SEC, onay tarihini nihai son tarihe ulaşana kadar sürekli olarak erteledi.

Devamını oku: Ethereum Yeniden Alma: Nedir ve Nasıl Çalışır?

25 Ocak’ta BeInCrypto, US SEC’in varlık yönetimi şirketi BlackRock’un spot Ethereum ETF başvurusuna ilişkin kararı ertelediğini bildirdi.

Önerilen kural değişikliğini yapmak için son tarih 25 Ocak olmasına rağmen, kararı 45 gün daha erteledi.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/standard-chartered-ethereum-etf-approval-price/

Diğer Yazılar

1 of 3.259

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir