BeinCryptoKriptohaber

Merkezi Olmayan Uygulama. Sui’nin Çığır Açan “zkLogin” Google Kimlik Doğrulamasını Entegre Edin

Editoryal Not: Aşağıdaki içerik BeInCrypto’nun görüşlerini veya görüşlerini yansıtmaz. Yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Lütfen herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapın.

Oyun, E-ticaret ve DeFi uygulamalar, ana kitlenin web3’e erişimini engelleyen en büyük engeli ortadan kaldırmak için Sui’nin benzersiz sosyal kimlik doğrulamasından yararlanıyor.

SuiFacebook’un Diem projesinin liderleri tarafından oluşturulan, hızla yükselen Katman-1 blok zinciri, bugün 10’dan fazla merkezi olmayan uygulamanın (dApps) Sui ekosistemi, Web3 oturum açma işlemini Google veya Twitch gibi tanıdık web kimlik bilgileriyle oturum açmak kadar basit hale getiren türünün ilk örneği olan zkLogin’i entegre etti.

Sui, yeni sağlayıcılar ve çoklu imza yeteneği ve daha fazlası gibi ek özellikler ekleyerek zkLogin’i geliştirmeye devam ediyor. Bu son eklemeler sayesinde, binlerce kullanıcının artık zkLogin’i kullanabileceği ve dünyanın ilk tek tıklamayla kriptoya katılım deneyimlerinden birini deneyimleyebileceği tahmin ediliyor.

a16z Mysten Labs Kurucu Ortağı ve Baş Şifreleme Uzmanı Kostas Chalkias şunları söyledi: “zkLogin, geliştiricilere, web3 uygulamalarıyla kimlik doğrulamak için diğer her yerde kullandıkları sosyal giriş bilgilerini kullanma olanağı sunma yetkisi veren, Sui’ye özgü yerel bir yardımcı programdır.” ve Sui Ağını yaratan Circle destekli şirket. “Bir sonraki benimseme aşamasına girdiğimizde, zkLogin gibi araçların varlığı, ana akım kullanıcıları merkezi olmayan web’e dahil etmek için bir ön koşul haline gelecektir.”

Artık zkLogin’i destekleyen cüzdanlar arasında Ethos gibi Chrome tabanlı cüzdanlar da var Cüzdan ve Sui Cüzdan. zkLogin artık Suiet ve Surf Wallet kullanılarak mobil uygulamalara (hem Play Store hem de AppStore’da) entegre ediliyor.

Benzer şekilde, Suilette ve Quantum Temple gibi web3 oyun deneyimleri, kullanıcılarına daha kolay, daha sezgisel bir katılım deneyimi sunmak için zkLogin’i kullanıyor.

Son olarak, DeFi Sui üzerindeki uygulamalar da Sui’nin bu eşsiz gücünden yararlanıyor. DegenHive, Blockbolt, Aftermath, Navi ve BlueFin gibi iyi bilinen protokoller teknolojiyi entegre ederek kullanıcıların özel anahtarları yönetme zahmetine girmeden dijital varlıklarını yönetmelerine ve finansal faaliyetlere katılmalarına olanak tanıyor.

Bluefin Kurucu Ortağı Zabi Mohebzada, “zkLogin, Web3’te ve özellikle DeFi’de ezber bozan bir gelişme” dedi. “zkLogin ile kullanıcıların kaydolmak ve ticaret yapmak için yalnızca bir Google hesabına ihtiyacı var. Cüzdan gerekmez. Bu, kilidi açmamızı sağlar güvenlik Merkezi olmayan ticaretin çok daha geniş bir yatırımcı evreni için faydaları var.”

Web3 için Web2 tabanlı kimlik doğrulamaya yönelik ilk sektör çözümlerinden biri olarak 2023 yılında piyasaya sürülen zkLogin, kullanıcıların ayrı cüzdanlar yüklemeye veya temel ifadeleri ezberleyip yönetmeye gerek kalmadan Sui ekosistemine katılmasını mümkün kılıyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Bu makale sponsorlu içeriktir ve BeInCrypto’nun görüşlerini veya fikirlerini temsil etmez. Biz kurallara sadık kalırken Güven Projesi Tarafsız ve şeffaf raporlama kurallarına uygun olarak, bu içerik üçüncü bir tarafça oluşturulmuştur ve tanıtım amaçlıdır. Okuyucuların bu sponsorlu içeriğe dayanarak karar vermeden önce bilgileri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Advertorial, https://beincrypto.com/decentralized-app-integrate-suis-groundbreaking-zklogin-google-authentication/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir