BeinCryptoKriptohaber

Michael Saylor MicroStrategy 37,2 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

Ocak ayı boyunca Michael Saylor’un MicroStrategy firması, yaklaşık 37,2 milyon dolar tutarında ek 850 Bitcoin satın aldı.

Şu anda firma, toplam 5,93 milyar dolar masrafla satın alınan 190.000 Bitcoin’e sahip. Buna rağmen firmanın toplam geliri bir önceki yıla göre %6 oranında azaldı.

Saylor, Bitcoin Volatilitesinden Yararlanıyor, Yapay Zekayı Benimsiyor

Yakın tarihli bir raporda, MicroStrategy’nin geçen yıl başarılı bir yıl geçirdiği ve iş zekası için yapay zekayı (AI) benimsemelerine vurgu yapıldığı vurgulandı. stratejiler.

“Bitcoin varlıklarımızı önemli ölçüde artırmak için stratejik olarak sermaye topladığımız ve piyasaya sürülen ilk yapay zekâ tabanlı iş zekası aracımız MicroStrategy yapay zekayı geliştirip piyasaya sürerek yenilik yapmaya devam ettiğimiz için 2023, MicroStrategy için olağanüstü bir yıldı.”

Devamını oku: Bitcoin Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Ayrıca firma, Eylül 2023’ün sonundan bu yana piyasanın avantajlarını kullanarak önemli miktarda Bitcoin satın aldıklarını açıkladı. oynaklık Bitcoin’in bugünkü mevcut fiyatının altında bir ortalama satın alma fiyatı kaydetmek.

“3. çeyreğin sonundan bu yana 1,25 milyar dolara veya bitcoin başına 39.411 dolara 31.755 Bitcoin satın alındı.”

Bu arada, yayınlandığı sırada Bitcoin’in fiyatı 43.081 dolardı. MicroStrategy’nin Bitcoin’i kaydettiği ortalama fiyat, bugünkü fiyattan yaklaşık %9 daha düşük.

Bitcoin Fiyat Tablosu 1 Aylık.  Kaynak: BeInCrypto
Bitcoin Fiyat Tablosu 1 Aylık. Kaynak: BeInCrypto

Michael Saylor’ın Son Bitcoin Açıklamaları

Ancak Aralık 2023’te Saylor şunu açıkladı: Spot Bitcoin ETF’nin yakın zamanda onaylanması Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yürütülen bu gelişme, son birkaç on yılda görülen geleneksel finans gelişmelerinin çoğunu geride bırakıyor.

“Bunun Wall Street’te son 30 yıldaki en büyük gelişme olabileceğini öne sürmek mantıksız değil.”

Devamını oku: Bitcoin ETF Nedir?

Daha yakın zamanlarda Saylor’ın MicroStrategy hisselerini satmayı araştırdığı bildirildi.

3 Ocak’ta BeInCrypto, Saylor’ın MicroStrategy hisse senedi opsiyonlarını kullanmak için düzenleyici kurumla görüştüğünü bildirdi. Başvuruya göre yaklaşık 216 milyon dolar değerinde 315.000 hisseye sahipti.

Ancak dördüncü çeyrek konferans görüşmesinde Saylor açıkladı 2014 yılında kendisine 400.000 hisse karşılığında hisse senedi opsiyonu verildiğini söyledi.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/michael-saylor-microstrategy-purchases-bitcoin-ai-adoption/

Diğer Yazılar

1 of 3.310

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir