BeinCryptoKriptohaber

MicroStrategy Hisse Senedi Spot Bitcoin ETF’leriyle Rekabet Edebilir

Dünyanın en büyük kurumsal Bitcoin sahibi MicroStrategy, yakın zamanda piyasaya sürülen Bitcoin ETF’leri ile rekabet etmek istiyor olabilir. Yakın zamanda düzenlenen bir web seminerinde şirketin kurucu ortağı Michael Saylor, firmanın Bitcoin geliştirme stratejisine yöneldiğini söyledi.

Bu hamle, firmanın borsada işlem gören fonlar alanında yatırımcılarla rekabet etmesinin bir yolu olabilir. Peki bu ikisi nasıl bir araya geliyor?

MicroStrategy BTC Geliştirme Şirketi Oluyor

Saylor, 6 Şubat’taki dördüncü çeyrek kazanç web seminerinde şunları söyledi:

“Kendimizi bir Bitcoin geliştirme şirketi olarak görüyoruz. Bu, Bitcoin ağını büyütmek için elimizden gelen her şeyi yapacağımız anlamına geliyor.”

Ayrıca firmanın daha fazla BTC alacağını ve hissedarlara fayda sağlamak için elinden geleni yapacağını söyledi.

Saylor’ın yorum yaptığı slaytta MicroStrategy ile spot Bitcoin arasında bir karşılaştırma yapılıyordu borsada işlem gören ürünler.

Şirket yapısını karşılaştıran dört “benzersiz güçlü yön” sundu; sermaye yapısı üzerinde aktif kontrole sahip olan ve yönetim ücreti olmayan faal bir şirket olduğunu belirtti. Karşılaştırmalı olarak, spot ETF’ler sınırlı kontrol ve yönetim ücretleri olan bir tröst şirketi ile işletiliyordu.

Yazılım geliştirme, operasyonlardan nakit elde etme ve sermaye piyasalarından yararlanma yeteneği MicroStrategy’nin sahip olduğu diğer üç özellikti. ETF’lerin eksikliğini tespit edin.

Şirket web seminerinden ekran görüntüsü.  Kaynak: MicroStrategy
Şirket web seminerinden ekran görüntüsü. Kaynak: MicroStrategy

Devamını oku: Bitcoin Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

8 Şubat’ta ETF Mağaza Başkanı Nate Geraci gözlemlendi:

“MicroStrategy, spot bitcoin ETF’lerine üstün bir alternatif olarak konumlandırmaya çalışıyor”

Ana hatlarıyla belirtilmeyen “anlamlı derecede farklı risklerin” bulunduğunu ekledi. Ayrıca MicroStrategy hisselerinin yılbaşından bu yana %20 düştüğünü, Bitcoin’in ise %4 arttığını belirtti.

MSTR ve BTC ETF’leri

Yine de, MSTR hisse senedi son 12 ayda iyi bir performans sergileyerek %88 artış gösterdi. 2 Ocak’ta yılın en yüksek seviyesi olan 685 dolara ulaştı ancak o zamandan bu yana sakinleşti.

Ancak firma 2020’de Bitcoin stratejisini benimsediğinden beri hisse fiyatları ABD borsa endekslerinden, emtialardan ve hatta kripto piyasalarından bile daha iyi performans gösterdi.

MicroStrategy hisse senedi performansı.  Kaynak: MicroStrategy
MicroStrategy hisse senedi performansı. Kaynak: MicroStrategy

Spot Bitcoin ETF’leri henüz başlangıç ​​aşamasındadır ve yalnızca dört haftadır işlem görmektedir. Yine de, Gri tonlama dışındaBu dönemde 187.000 BTC satın aldı ve Microstategy’nin 190.000 coinlik varlığını gölgede bırakmaya yakın.

Bitcoin ETF’lerinin 2024’te kripto pazarının yeni bir döneme girmesiyle birlikte iyi performans göstermesi bekleniyor. BTC yarılanmasının katalize ettiği boğa aşaması nisan ayındaki olay.

Ancak bu aynı zamanda toplamda %41,6 artış gösteren MicroStrategy için de iyi bir haber. BTC alımlarıbuna göre Saylor Takipçisi.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Martin Young, https://beincrypto.com/microstrategy-stock-competitive-alternative-bitcoin-etf/

Diğer Yazılar

1 of 3.259

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir