BeinCryptoKriptohaber

Munchables Hacker’ı Neden 62,5 Milyon Doları Geri Verdi?

En büyüğünden sorumlu hacker güvenlik Ethereum Layer 2 ağındaki ihlal Blast, çalınan 62,5 milyon doları iade etti DeFi Munchables projesi.

Daha önce Munchables’ın üzerinde kara bir bulut oluşturan olay, beklenmedik bir dönüş yaparak blockchain teknolojisinin dayanıklılığını ve kripto topluluğunun gücünü yeniden doğruladı.

Munchables Çalınan Fonları Geri Kazandı

Munchables, bir bilgisayar korsanının karmaşık bir siber saldırısının kurbanı oldu. İstismarcı yalnızca şifreli adresle tanımlandı 0x6e8836f050a315611208a5cd7e228701563d09c562,5 milyon dolar değerinde 17.400 ETH kaybıyla sonuçlandı.

Siber güvenlik dedektifi ZachXBT Saldırıyı titizlikle belgeledi ve bunu Kuzey Kore ile bağlantısı olan çekirdek geliştiricilerle ilişkilendirdi.

ZachXBT, “Munchables ekibi tarafından işe alınan ve istismarcıyla bağlantısı olan dört farklı geliştiricinin hepsi muhtemelen aynı kişi; bu iş için birbirlerine tavsiyede bulunuyorlar, ödemeleri düzenli olarak aynı iki döviz yatırma adresine aktarıyorlar ve birbirlerinin cüzdanlarına fon sağlıyorlar” dedi. söz konusu.

Munchables Toplam Değeri Kilitlendi
Munchables Toplam Değeri Kilitlendi. Kaynak: DeFiLlama

Ancak hacker, benzeri görülmemiş bir hamleyle, çalınan tüm varlıkların iadesini başlattı. çoklu imza sözleşmesi. Ayrıca kullanıcı fonlarının kurtarılması için gerekli olan özel anahtarların sağlanmasını da geri verdi.

Gizemle örtülen bu hareket, bilgisayar korsanının fikrini değiştirmesinin ardındaki motivasyonlara ilişkin bir spekülasyon dalgasına yol açtı.

“Munchables geliştiricisi, Munchables fonlarının tamamının anahtarlarını hiçbir koşul olmaksızın paylaşmayı kabul etti. Tüm kullanıcı fonları güvende, kilitlenme uygulanmayacak, patlamayla ilgili tüm ödüller de dağıtılacak. Önümüzdeki günlerde takip edilecek güncellemeler, “Munchables ekibi duyuruldu.

Devamını oku: 2024’te Dikkat Edilmesi Gereken En İyi 11 DeFi Protokolü

Bu olay, mevcut riskleri vurgularken, DeFi Sektör aynı zamanda toplumun uyanıklığının önemini ve telafi potansiyelini de yansıtıyor. Munchables bu çetin sınavdan kurtulurken yatırımcılara DeFi protokollerinin kırılganlığını hatırlatıyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ali M., https://beincrypto.com/munchables-hacker-returns-stolen-funds/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir