BeinCryptoKriptohaber

Müzisyenler Neden Bitcoin Ordinallerine Şarkı Bırakıyor?

Eski Wu-Tang Clan üyesi Ghostface Killah, Bitcoin Ordinals’a özel müzik yayınlayacak. Duyuru, Oridnals satışlarında son zamanlarda yaşanan artış ve müzik yazıtlarının popülaritesinin arttığı bir dönemde geldi.

Müzisyen, sahiplerinin telif hakkı kısıtlaması olmadan serbestçe oluşturabilecekleri 10.000 NFT basacak.

Wu-Tang Neden Bitcoin Ordinal Müziğinin Sadece Başlangıcıdır?

Asıl adı Dennis David Coles olan Killah, koleksiyonunu Ordinals Bot ve NFT sanatçıları Rare Scrilla ve NakaPepes’in yardımıyla oluşturdu. İlginç bir şekilde koleksiyonunun basım tarihi veya taban fiyatı belirtilmedi.

Diğer proje ortakları Rare Scrilla ve NakaPepes ise başlatıldı Bitcoin Ordinals’ta kendi koleksiyonları. Nadir Scrilla, SOUNDS V.1 ses yazısı koleksiyonunu MagicEden’de yayınlıyor ve yakın zamanda başlatılan Solana’da Meme Kitabı projesi. Bu arada NakaPepes, Memetic NFT’ler aracılığıyla blockchain geçmişini ileten Ordistorian koleksiyonunu oluşturdu.

Killah’dan önce Afrika doğumlu sanatçı French Montana, Bitcoin’e şarkı yazan ilk ana akım sanatçı oldu. Parça, 3.956 megabaytlık Bitcoin işlem bloğu alanı tüketiyordu; bu, herhangi bir Ordinals yazıtının en büyük üçüncüsü.

Devamını oku: Bitcoin NFT’leri: Sıra Sayıları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Günlük Kümülatif Yazıt Veri Sıra Sayısı NFT'leri
Günlük Kümülatif Yazıt Verileri. Kaynak: Kumdan tepe

Bitcoin Ordinals protokolü, dijital dosyaların bir “satoshi” (Bitcoin’in yüz milyonda biri) üzerine yazılmasını sağlar. Proje, Casey Rodamor tarafından 2023 yılında geliştirildi ve Bitcoin ağı için yeni bir kullanım durumu sağladı.

Ordinaller Ethereum tabanlılardan farklıdır NFT’ler çünkü protokol dosya verilerini doğrudan blok zincirinde saklıyor. Ethereum, NFT sahiplerine özel bir fırsat sunuyor ERC-721 uzaktan depolanan dijital veya fiziksel bir varlığın sahipliğini kaydeden jeton veya sertifika.

Her ne kadar müzik popüler bir kullanım örneği olsa da Ethereum NFT’leriOrdinallerdeki benzer projeler nadirdir. Bunun nedeni 4 megabaytlık depolama alanının bir yazıtın boyutunu sınırlaması olabilir. Ancak yakın zamanda gerçekleşen bir topluluk gelişimi, Ordinal NFT’lerini daha çok yönlü hale getirebilir.

Yinelenen yazıtlar, Ethereum’un şekillendirilebilirliğini taklit ederek birbirleriyle veri alışverişinde bulunabilir. akıllı sözleşmeler. Bu nedenle içerik oluşturucular, ‘Ordifluencer’ LeonidasNFT tarafından açıklandığı gibi, normal yazıtları sınırlayarak orijinal 4 MB boyut sınırını aşabilirler.

“Yazıtlar artık diğer yazıtların içeriğini talep etmek için özel bir “/-/content/:inscription_id” söz dizimini kullanabilir. Bu basit değişiklik birçok güçlü kullanım senaryosunun kilidini açar. Örneğin, bir PFP koleksiyonu için 10.000 JPEG dosyasını ayrı ayrı kaydetmek yerine, ki bu oldukça pahalı olurdu, koleksiyondaki 200 özelliği kaydedebilir ve ardından her biri özellikleri talep etmek için az miktarda kod kullanan ve bunları programlı olarak işleyen 10.000 kayıt daha yapabilirsiniz. resim” LeonidasNFT söz konusu.

Ratoshi adlı takma adlı bir geliştirici, kısa süre önce yinelenen yazıtları kullanarak Ordinals’a oldukça büyük bir müzik oluşturma motoru yerleştirdi. Kullanıcıların yeni bir parça oluşturmak için yapay zeka aracılığıyla birleştirebileceği, şekillendirilebilir ses klipleri yarattı. Motorun kodu tek bir yazı üzerine yerleştirildi ve güncellemeler daha küçük yazılar aracılığıyla eklendi.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/wu-tang-bitcoin-ordinals-music/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir