Crypto BriefingKriptohaber

Nansen analisti: ABD istihdam verileri faiz indirimlerini güçlendirerek kriptoyu güçlendiriyor

Bu makaleyi paylaş

ABD ADP Ulusal İstihdam Raporu, mayıs ayında 152.000 artarak beklenen 175.000 rakamının altında ve Ocak ayından bu yana en küçük artışı kaydetti. ADP, tarım dışı ve özel istihdamdaki aylık değişimi ölçüyor ve beklenenin altında bir sonuç, istihdam artışının ve ücret artışının yavaşladığına işaret ediyor.

Araştırma firması Nansen’in Baş Araştırma Analisti Aurelie Barthere, bu sonucun, perakende satışlar, 1. Çeyrek GSYİH ve CAPEX gibi diğer gerçek faaliyet verileriyle birleştirildiğinde ABD’de ılımlı bir reel büyüme ve soğuyan bir işgücü piyasası resmi çizdiğini değerlendiriyor.

“Büyüme yavaşladığı ancak daralmadığı sürece, ABD faiz oranlarını düşürmesi ve kripto için bir rüzgar haline gelmesi muhtemel. Şu ana kadar büyümedeki yavaşlamanın çok şiddetli olduğunu söyleyemeyiz” diye ekledi Barther.

Ayrıca, hizmet sektörünün son PMI iş anketi ile kanıtlandığı üzere ayakta durduğuna değinen Powell, enflasyonun yapışkan olmasıyla işsizliğin artması durumunda faiz indirimlerini tercih edeceğini belirttiğinin altını çizdi.

“Dolayısıyla yatırımcılar, büyüme verileri zayıf ama çok da zayıf gelmediğinde ‘Fed’in satımını’ fiyatlıyorlar. Cuma günkü maaş bordrosu muhtemelen bu anlatıdaki bir sonraki önemli veri noktası olacak.”

Parlak bir Haziran

Kripto sektörü oyuncuları piyasa için “parlak bir Haziran” bekliyor. rapor edildi Kripto Brifingi tarafından. ABD’deki spot Ethereum (ETH) borsa yatırım fonları (ETF) onayıyla desteklenen bu ay, ETH fiyat sıçramasıyla karşılanabilir.

Ek olarak, ETH fiyat ivmesi geniş bir altcoin pazarında büyümeyi tetikleyebilir ve bu da bir “meme para yazına” yol açabilir, çünkü kripto pazarının bu sektörü, 2021’de tanık olunan misli olmayan token (NFT) yazının aynı işaretlerini gösteriyor. Sonuç olarak, diğer yüksek getirili projelerden çekilen perakende para geçici olarak kriptoya akabilir.

Ayrıca 6 Haziran ile 9 Haziran arasında gerçekleşecek olan Avrupa Parlamentosu seçimleri de var; bu seçimlerin sonuçları, Avrupa Birliği’nde daha olumlu düzenlemelere yol açacak şekilde kripto para yanlısı bir duruş anlamına gelebilir.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Gino Matos, https://cryptobriefing.com/us-employment-crypto-boost/

Diğer Yazılar

1 of 5.263

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir