BeinCryptoKriptohaber

Nansen, Ronin (RON) Fiyatının Nasıl %40 Düştüğünü Açıkladı

Zincir üstü analiz platformu Nansen, Ronin köprü destekçisi Arca Investments’ın iki gün önce Ronin (RON) fiyatlarındaki büyük düşüşe ilham vermiş olabileceğini keşfetti. Nansen, Arca’nın RON’un fiyatını %40 oranında düşürebilecek çeşitli kar amaçlı işlemler yaptığını söyledi.

Nansen, Arca Investments’ın Ocak ayındaki birikimin ardından kar elde etme uygulamasının bir parçası olarak RON’u sattığını iddia ediyor.

RON Listeleme Fiyat Düşüşünde Arca Investments’ın Rolü

Nansen’e göre RON’un fiyatı, Binance’in RON’u listelediğini açıkladığı gün düştü. Ronin köprüsünün mali destekçisi olan Arca Investments’ın geçen yıl RON karını nakde çevirdiği ve listelenme gününde satıldığı için bu düşüş bir tesadüf değildi.

ronin fiyatı arca yatırımları
RON/USD Fiyat Tablosu | Kaynak: BeInCrypto

Nansen, Binance satışından önce Arca’nın Ronin köprüsündeki varlıklarının arttığını söylüyor. Zincir üstü analiz şirketin 24 Ocak 2024 civarında 680 ETH yatırımı yaptıktan sonra varlıklarının 5,7 milyon dolara yükseldiğini açıkladı. Yedi gün önce şirket 200 ETH ve 500.020 USDC yatırım yapmıştı.

Bir hafta sonra, yani Binance satışından bir hafta önce Arca, 1,5 milyon RONIN tokenını yeni bir adrese gönderdi ve bunları ETH’ye sattı. Şirket aynı zamanda RON satışından da kar elde etti. kripto likidite sağlayıcısı Yavaş Aşk İksiri (SLP) ve sarılmış ETH (wETH) ticaret çifti için. Muhtemelen fiyat artışı beklentisiyle şirket RON’u sattı Binance listelemesini takip ediyorum.

Binance Kurucu Ortağının RON Fiyat Düşüşüne Yanıtı

RON fiyatı bu hafta başında borsada listelendiğinin duyurulmasının ardından düştü. kripto değişimi Binance. Kurucu ortak Merhaba Ye RON’un çöküşünü suçladı Listelenmeden önce topluluk, blockchain üzerinde token birikimini izliyor. Nansen, 16 Ocak 2024’te aylık aktif adreslerde en yüksek artışı %192,2 ile Ronin’in yaşadığını söyledi.

İçeriden öğrenenlerin ticaretiyle mücadeleye yönelik, iş ilişkileri yoluyla tehlikeye atılan listelemelerin iptal edilmesi de dahil olmak üzere yeni önlemleri duyurdunuz. Arca’nın satışı ve bir hak kazanma sözleşmesinden RON tokenlarını almadaki rolü, bir borsanın incelemesinin token ekipleri ve destekçileri arasındaki anlaşmaları dikkate alması gerektiğini gösteriyor.

Devamını oku: Dolandırıcılık Kripto Projesi Nasıl Tanımlanır?

İçeriden bilgi ticareti bilgili insanlar ne zaman Bir borsanın planları, listelemeden sonra fiyatlarında bir artış olacağını öngörerek token biriktiriyor. Daha geniş anlamda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu içeriden öğrenenlerin ticaretini tanımlar aşağıdaki gibi:

“İçeriden öğrenen” bir memur, direktör, %10 hissedar ve şirketle veya şirketin bir yetkilisi, yöneticisi veya ana hissedarı ile olan ilişkisi nedeniyle içeriden bilgi sahibi olan herkestir.”

Devamını oku: Kripto Sosyal Medya Dolandırıcılıkları

Elon Musk Bir zamanlar içeriden bilgi ticareti yapmak ve Dogecoin fiyatını manipüle etmekle suçlanıyordu (DOGE). Önceki NFT pazaryeri OpenSea çalışanları ve Binance’in rakibi Coinbase daha önce de suçunu kabul etmişti içeriden öğrenenlerin ticaretine.

BeInCrypto, Binance ve Ronin köprü geliştiricisi Sky Mavis’e ulaştı ancak yayın sırasında herhangi bir yanıt alamadı.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/nansen-arca-ronin-price/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir