BeinCryptoKriptohaber

Neden Bitcoin (BTC) ETF Zincir İçi Verileri Sağlayıcıları Korkutabilir?

Zincir içi analiz firması Arkham Intelligence, dört Bitcoin (BTC) borsada işlem gören ürün (ETP) adresi belirledi. Bu son keşif, BTC adresleri bilinen borsa yatırım fonu (ETF) sağlayıcılarının sayısını beşe çıkardı.

Arkham Intelligence, BlackRock, Bitwise, Fidelity ve Franklin Templeton’ın sunduğu ürünlerin adreslerini belirledi.

BTC ETF Sağlayıcıları Kamuya Açıklanmaktan Korkabilir

Veriler, Fidelity’nin saklamacı Fidelity Digital Asset Services LLC ile birlikte Fidelity Wise Origin Bitcoin Fonu’nda 1,21 milyar dolarlık BTC’ye sahip olduğunu ortaya koyuyor. BlackRock, Bitwise ve Franklin Templeton, Coinbase Prime Custody Platformunda 1,16 milyar dolar, 422,68 milyon dolar ve 47,09 milyon dolar değerinde BTC’ye sahip.

Coinbase, 11 Bitcoin ETF’sinden sekizinin saklayıcısıdır. Bazıları konsantrasyon riski olarak adlandırdı. Bir saklayıcı, özel anahtarları tutar. adres sahiplerine BTC’lerini taşıma olanağı verin. Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan kripto borsası Gemini, VanEck Bitcoin Trust’ın saklayıcısıdır.

Devamını oku: Bitcoin ETF Nedir?

Geçen yılın Şubat ayında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu kripto saklamacılar için yeni kurallar önerdi. Planlıyor bu kuralları bu yılın sonlarında kullanıma sunacağız.

Bitcoin etf zincir üzerinde
Bitcoin ETF Zincir İçi Veriler | Kaynak: Arkham İstihbaratı

Milyarlarca dolar değerindeki kriptonun yoğunlaşması tek bir başarısızlık noktası oluşturabilir. Siber güvenlik ihlali veya yasal riskler müşteri fonlarını tehlikeye atabilir. Coinbase veri tabanı hacklemesi, kurumların kamuya açıklanmasını istemeyebilecekleri transferleri ortaya çıkarabilir.

Kripto girişim kapitalisti Nic Carter’ın kurucu ortağı olduğu bir analiz şirketi olan CoinMetrics, bunun yeni araştırma yöntemleri için önemli Bitcoin geliştikçe ortaya çıkacak. Şirket, yakın tarihli bir blog yazısında şunları söyledi: zincir üstü analiz,

“Bitcoin gelişmeye ve olgunlaşmaya devam ettikçe, zorunluluk eleştirel olarak araştırın buna bağlı olarak büyüyor.”

Devamını oku: Zincir İçi ve Temel Analiz ile Kripto Para Birimleri Nasıl Değerlendirilir?

Coinbase yakın zamanda 2023 yılında cezai konularla ilgili 12.000’den fazla kolluk kuvvetleri talebi aldığını açıkladı. Borsa şu anda bir faaliyette Menkul kıymetlerin durumu konusunda uzun süren mahkeme savaşı çeşitli kripto varlıklarından

ABD Bitcoin ETF’nin Etkisi Avrupa’da Hissedildi

ABD Bitcoin ETF’lerinin bu ayın başlarında kullanıma sunulması Avrupa ve Kanada fonlarının yaklaşık 5.000 BTC kaybettiğini gördü. Sonrasında, Avrupa’daki borsada işlem gören ürün (ETP) sağlayıcıları Invesco ve WisdomTree, Ücretlerde yüzde 60’a varan kesinti. WisdomTree Fiziksel Bitcoin ETP’nin ücretleri %0,95’ten %0,35’e düşerken Invesco, Fiziksel Bitcoin ETP’nin yönetim altındaki varlıkların ücretlerini %0,99’dan %0,39’a düşürdü.

Avrupa ve Kanada Bitcoin ETF’leri, ABD’deki benzerleri yayına girmeden önce kurumlar için düzenlemeye tabi olan tek Bitcoin ürünleri arasındaydı. ARK Invest’in ABD Bitcoin ETF ortağı 21Shares, Avrupa’nın önde gelen ETF sağlayıcılarından biridir.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/btc-etf-on-chain-providers/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir