BeinCryptoKriptohaber

Nisan 2024 İçin En Büyük Kripto Tahminleri

Bitcoin (BTC) halving etkinliğinde büyük bir etkinlik planlandığından Nisan ayının kripto piyasası için büyük bir olay olması bekleniyor. Bunun aynı zamanda diğer varlıklar üzerinde de etkisi olacaktır. Solana (SOL) Ve Hayalet (FTM).

BeInCrypto devam eden piyasa hareketlerine ve bu varlıkların nereye inmesini bekleyebileceğinize bakar.

Bitcoin Muhtemelen 77.000 Dolara Çıkacak

Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.750 dolara ulaştı Bu ayın başlarında ve o zamandan beri kripto para birimi düşüşte. Bu, kripto para biriminin 4 saatlik grafikte bir bayrak deseni oluşturmasıyla sonuçlandı. Kripto para birimi bu haftanın başında bu kalıbın dışına çıktı ve şu anda 70.151 dolardan işlem görüyor.

Yükseliş bayrağı desenine göre hedef fiyat neredeyse 77.000 dolar olarak belirlendi ve bu, 69.715 dolarlık destek hattı sürdürüldüğü sürece bu rakama ulaşılacak.

BTC/USDT 4 saatlik grafik.
BTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu sonuç çok muhtemel çünkü Bitcoin yarılanması 22 Nisan’da gerçekleşmesi planlanıyor. Etkinlik öncesindeki beklenti, fiyatların yükselmesine neden olacak ve potansiyel olarak modeli de doğrulayacak.

Devamını oku: Bitcoin (BTC) Ticareti için ABD’deki En İyi 7 Kripto Borsası

Bununla birlikte, 69.715 dolarlık desteğin kaybedilmesi durumunda Bitcoin fiyatının 66.500 dolara geri dönme ihtimali oldukça yüksek ve bu da yükseliş tezini fiilen geçersiz kılıyor.

Solana (SOL) İki Önemli Faktör Sayesinde Büyük Bir Başarıya Ulaşacak

Solana’nın fiyatı arasında En iyi performans gösteren kripto para birimleri şu anda piyasada ve bu büyüme ancak Nisan ayında çığ gibi büyüyecek. Bunun nedeni ise SOL’un kurumsal yatırımcılardan aldığı destek.

CoinShares haftalık net akış raporuna göre Solana, Ethereum da dahil olmak üzere diğer tüm altcoinlerden daha iyi performans göstererek kurumun tercih edilen varlığı haline geldi ve bu ay 18 milyon dolarlık giriş kaydetti.

Ayrıca Solana merkezli DEX Jupiter bu ay olağanüstü bir performans sergiledi. Merkezi olmayan borsa, hacim bazında piyasadaki en büyük DEX haline geldi ve aylık DEX toplam işlem hacmini tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 241,97 milyar dolara çıkardı.

Dolayısıyla Solana’nın fiyatı muhtemelen bu gelişmelerin etkisine tanık olacak ve kendisini 200 doların üzerine çıkaracak. Ayrıca SOL, boğa koşusu destek tabanı olarak da bilinen %61,8 Fibonacci Retracement’i destek olarak zaten test ediyor.

SOL/USDT 1 haftalık grafik.
SOL/USDT 1 haftalık grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu, altcoin’i %35,88’lik bir yükseliş kaydetmeye ve direnci 250 dolara etiketlemeye itebilir.

Devamını oku: 2024’te İzlenecek En İyi 13 Solana Meme Parası

Bununla birlikte, 186 dolarlık destek tabanını kaybetmek, 164 dolara düşüşe neden olabilir ve bu da bir yükseliş olasılığını ortadan kaldırabilir.

Fantom (FTM) Düşüş Rotasını İzleyecek

Bu listedeki diğer varlıkların aksine Fantom fiyatının önümüzdeki ay artması beklenmiyor. Bunun arkasında yatan sebep ise FTM %20 düzeltmeye hazırlanıyor parabolik göre eğri model.

Modele göre, FTM’nin 1,12 dolarlık direnci kıramaması nedeniyle taban 3 fiyat seviyesine doğru bir düşüş bekleniyor.

FTM/USDT 1 günlük grafik.
FTM/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu sonucun doğrulanması Göreceli Güç Endeksi’dir (RSI) ve Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD). Bu göstergeler, düşüş eğiliminin öncelikli olduğunu vurguluyor; ikincisi, iki ay içinde ilk kez düşüş eğilimine dikkat çekiyor.

Fantom RSI ve MACD.
Fantom RSI ve MACD. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu nedenle FTM muhtemelen 0,80 dolarlık desteği kaybedip daha da düşeceği bir düşüşe tanık olacak.

Devamını oku: 2024 Yılının En İyi 9 Fantom (FTM) Cüzdanı

Ancak Fantom’un fiyatı temel 3 destek aralığından geri dönerse düşüş tezini geçersiz kılma şansına sahip olacak.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/crypto-predictions-for-april/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir