BeinCryptoKriptohaber

Nvidia Russel 2000’i Yendi, AI Token Rallisini Tetikledi

Nvidia Corp, Salı günü Russell 2000’deki tüm hisse senetlerinden 10 milyar dolar daha yüksek işlem gördü ve bu, S&P 500’ün yılbaşından bugüne piyasa değeri kazancının yaklaşık %43’ünü oluşturdu.

AI kripto paraları olumlu habere tepki göstererek sektörün piyasa değerinin %4 artarak 39,9 milyar dolara yükselmesine neden oldu.

Nvidia Russell 2000 Hisselerini Geride Bıraktı

Bir göre X’te yayınla Bloomberg Intelligence analisti Eric Balchunas’a göre Nvidia Corp, Russell 2000 Endeksini 10 milyar dolarlık şaşırtıcı bir farkla geride bıraktı. Russell 2000, bir ABD borsa endeksi olan Russell 3000 Endeksi’ndeki 3.000 hisse senedinden en küçük 2.000 hisse senedini takip eder.

Pazartesi günü Nvidia’nın hacmi 45,94 milyar dolara ulaştı. Bu, Tesla Inc., Apple Inc., Advanced Micro Devices, Microsoft Corp ve Berkshire Hathaway’in toplam hacimlerini geride bıraktı. Bu şirketler sonraki en çok işlem gören hisse senetleri Marketin içinde.

AI çip üreticisi son zamanlarda bir dizi olumlu performans kaydetti. Mayıs ayındaki ilk çeyrek raporu, hisse başına kazancın 5,65 dolar olan beklentilerin üzerinde 6,12 dolar olduğunu gösterdi. 2024’ün ilk çeyreğinde elde edilen 26,04 milyar dolarlık gelir, analistlerin 24,69 milyar dolarlık tahminlerini de %5,4 oranında aştı. Bununla birlikte firmanın yıllık kazancı yaklaşık %262’ye yükseldi.

“Gelişmiş bilgi işlem gücüne yönelik artan talebin pazarın büyümesine yön verdiği açık. Nvidia’nın mevcut piyasa değeri yapay zeka sektöründeki hakim konumunu yansıtıyor. Ancak talepteki bu artış, aynı zamanda bu büyük ölçekli yapay zeka operasyonlarını sürdürülebilir bir şekilde desteklemek için güç altyapısındaki ilerlemelere duyulan kritik ihtiyacı da vurguluyor. Nuklai Ürün Lideri Daniel van der Woude, BeInCrypto’ya şöyle konuştu: Yapay zeka sektöründe yalnızca çip geliştirmeye değil, aynı zamanda yapay zeka teknolojilerinin büyümesini ve ölçeklenebilirliğini korumak için daha verimli enerji çözümleri oluşturmaya odaklanan önemli bahisler görüyoruz.

Devamını oku: AI Hisse Senetleri: 2024’te Bilinmesi Gereken En İyi Yapay Zeka Şirketleri

İşlem hacmine göre hisse senetleri
İşlem Hacmine Göre Hisse Senetleri: Kaynak: Google Finans

Artık yapay zekayı ürün ve hizmetlerine dahil etmeye çalışan teknoloji firmalarının ön saflarında yer alan Nvidia, bir sonraki sanayi devrimine öncülük etmeye kararlı.

NVIDIA, “Bir sonraki sanayi devrimi başladı; şirketler ve ülkeler, trilyon dolarlık geleneksel veri merkezlerini hızlandırılmış bilişime kaydırmak ve yeni bir tür veri merkezi (AI fabrikaları) inşa ederek yeni bir ürün olan yapay zekayı üretmek için NVIDIA ile ortaklık kuruyor”, NVIDIA kurucusu ve CEO’su Jensen Huang 2 Haziran’da şunları söyledi: rapor.

Bu taahhüdün bir parçası olarak Nvidia ayrıca 10 Haziran’da 10’a 1 hisse bölünmesi planlandığını duyurdu. Bu, çalışanların ve perakende yatırımcıların kolay satın almayla Nvidia hisselerine daha uygun fiyatlı giriş yapmalarına olanak tanıyacak.

AI Tokenları Yükselişte

Nvidia, Russell 2000’den daha iyi performans gösterirken ve 10’a 1 hisse bölünmesini beklerken, AI belirteçleri dikkate değer bir güç sergiliyor. Bu pazar sektörü genellikle çip deviyle ilgili olumlu haberlerden yararlanıyor. Yapay zeka teknolojilerine yönelik artan küresel talep, Nvidia çiplerinin satışlarını büyük marjlarla artırıyor. Her ne kadar yapay zeka kripto paraları bunlardan doğrudan yararlanamasa da kazançNvidia’nın raporu yatırımcıların bunların sürdürülebilirliğine olan güvenini artırıyor.

CoinMarketCap veri AI kripto paralarının piyasa değerinde %4’lük bir artışla 39,9 milyar dolara ulaştığını gösteriyor. İlk 10 arasında en çok kazananlar %6 artışla Injective (INJ) ve Bittensor (TAO) oldu.

Devamını oku: 2024’ün En İyi 9 Yapay Zeka (AI) Kripto Para Birimi

Protokole Yakın (NEAR) ve Theta Network (THETA) %4 artış gösterdi. SingularityNET (AGIX), Fetch.ai (FET) ve Ocean Protokolünü (OCEAN) içeren ASI tokeni yaklaşık %3 artış gösterdi. Dahası, piyasada güçlü bir yükseliş eğilimine işaret eden Bitcoin fiyatının gücü, bir aciliyet katmanı daha ekliyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgilere ilişkin yapacağı her türlü eylemin riski kesinlikle kendisine aittir.

kaynak: lockridge.okoth, https://beincrypto.com/nvidia-beats-russell-ai-tokens-react/

Diğer Yazılar

1 of 5.255

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir