BeinCryptoKriptohaber

NYT Bitcoin Madenciliği Makalesi Abartı ve Önyargı Nedeniyle Eleştirildi

Bir zamanlar vazgeçilen bir gazeteci, Bitcoin hakkında tek taraflı makaleler yazdığı için çağrıldı. En son kripto karşıtı tiradı Arkansas’taki bir Bitcoin madencilik çiftliğinden kaynaklanan gürültü kirliliğiyle ilgili.

3 Şubat’ta New York Times, araştırmacı muhabir Gabriel Dance’in bir yazısını yayınladı. Makale, bölge sakinlerinin Bitcoin madenciliği yapan bilgisayarların ürettiği gürültüyle ilgili şikayetlerine odaklandı.

Seçici Habercilik Kınaıldı

Ancak, Bitcoin’e saldıran makale eleştirildi çevreci ve girişim yatırımcısı Daniel Batten tarafından tek taraflı olduğu için.

“Bitcoin hakkında yazdığı her yazı, herhangi bir gerçek soruşturmadan yoksun, tek taraflı bir hit parçadır.”

Dance’a göre, madencilik bilgisayarlarındaki soğutma fanlarının çıkardığı gürültü bölge sakinlerinin şikayetlerine yol açtı.

“Hayatlar mahvoldu, mülk değerleri düştü ve yaban hayatı yerinden oldu.”

Bitcoin madenciliği operasyonları Arkansas’ta hızla genişledi. Yerel halkla anlaşmazlıklara bulaşan bir şirketler ağına ait üç site var.

Eyalete göre Bitcoin madenciliği hash oranı payı.  Kaynak: Techopedia
Eyalete göre Bitcoin madenciliği hash oranı payı. Kaynak: Tekopedia

Nisan 2022’de Arkansas, Bitcoin madencilerini gürültü yönetmeliklerinden ve imar kısıtlamalarından koruyan “Madencilik Hakkı” yasasını kabul etti.

Ancak bazı Cumhuriyetçi milletvekillerinin endüstriyel madenciliği eyalet çapında yasaklamaya çalışmasıyla yasa tepkiyle karşılandı. rapor.

Bununla birlikte, yazar kullanmakla suçlandı.

“Ya gerçeklerle desteklenmeyen ya da aşırı derecede abartılan, duygusal açıdan manipülatif bir dil.”

Devamını oku: Kripto Madenciliği 2024’te Kârlı mı?

Yeşil enerji madenciliği savunucusu Batten şunları ekledi:

“Şu anda dünyanın 2023’te Bitcoin’in çevreyi desteklediğini keşfettiği sayısız yola karşı sizi kör eden şey onay önyargınız mı yoksa NYTimes maaş çekiniz mi?”

Ayrıca seçici haberciliğin kamuoyunun olumsuz haberlere yönelik önyargısını da giderdiği gözlemlendi. Bu, NYT gibi medya kuruluşları için daha yüksek etkileşim ve dolayısıyla daha yüksek gelir sağlar.

Aynı zamanda ana akım medyanın neden daha fazla Bitcoin FUD yayınlıyor olumlulardan daha. Ayrıca bazı medya kuruluşlarının Bitcoin’i tehdit olarak gören büyük Wall Street oyuncuları tarafından desteklendiği yönünde bir görüş de var. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde bunlar arasında New York Times ve Wall Street Journal da yer alıyor.

Bitcoin Madenciliği Karşıtı Gündemler

3 Şubat’ta kripto podcast yayıncısı “Walker” şunları yaptı: biraz kazma NYT’nin bankacılık bağlantılarını açıklayan gazetecilerine:

“NYT’nin Bitcoin FUD yazılarını yazmaları için bankacıları işe aldığına inanamıyorum…”

1 Şubat’ta ABD Enerji Bilgi İdaresi’nin (EIA) kripto madencilerinin enerji kullanımını izleyin çevresel kaygılar arasında.

Devamını oku: Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır: Adım Adım Kılavuz

Ancak, yaygın olarak bildirildi ki Bitcoin madenciliği daha yeşil hale geliyor. Ocak ayı sonlarında bir BM’nin Bitcoin madenciliği ile ilgili çalışması incelendi modası geçmiş kaynaklara güvenmesi ve seçici önyargı nedeniyle.

Ayrıca Avrupa Birliği de bir Bitcoin madenciliğini kısıtlamanın veya yasaklamanın yolu çevresel etkilerine ilişkin yanlış varsayımlardan kaynaklanmaktadır. Avrupa Komisyonu aynı zamanda büyük merkez bankaları tarafından da destekleniyor, bu da Bitcoin karşıtı raporlamayı ve planlanan eylemi açıklıyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Martin Young, https://beincrypto.com/nyt-journalist-one-sided-bitcoin-hit-piece/

Diğer Yazılar

1 of 3.260

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir